غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

سوالات متداول پیرامون درمان ریزش مو و رویش مجدد موها

سوالات متداول

لطفا توجه کنید در ابتدا به سوالات متداول پیرامون درمان ریزش مو پاسخ داده شده و سپس به زیبایی و پوست و رژیم درمانی، خواهشمندم این صفحه را بطور کامل مطالعه نمایید.

س. آقای دکتر مطب شما کجاست و چگونه می توانم با شما مشاوره ای داشته باشم؟

ج. فعالیت بنده در تایلند و آمریکا است و البته در هر کشوری که باشید می توانید بصورت آنلاین و غیر حضوری مشاوره ای با بنده داشته باشید و برنامه درمانی دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به صفحه آغاز درمان مراجعه نمایید.

س. جناب دکتر شما قبلا نماینده ای در تهران داشتید و امکان مراجعه حضوری در تهران نیز وجود داشت؟

ج. بله اما متاسفانه از زمان اجرایی شدن تحریم ها علیه کشورمان مجبور به توقف فعالیت مستقیم در ایران شدیم و در حال حاضر فقط بصورت آنلاین و غیر حضوری پذیرش داریم.

س. آقای دکتر چگونه می توان علل ریزش مو را تشخیص داد؟

نکته قابل توجه این است که مهمترین گام برای درمان ریزش مو تشخیص علل آن و بررسی وضعیت غدد، هورمون ها، ویتامین ها، مواد معدنی و متابولیزم بدن است، یکی از روش های ضروری  جهت تشخیص علل ریزش مو  و تنظیم برنامه درمانی آزمایشات خون است. اما باید توجه کرد در تفسیر آزمایشات خون صرفا بررسی فاکتورها که آیا در حد طبیعی می باشند یا خیر کافی نیست بلکه بررسی نسبت فاکتورهای خونی، هورمون ها، مواد معدنی، آنزیم ها و غیره از اهمیت بیشتری برخوردار است که به آن Ratio  گفته می شود، به عنوان مثال ممکن است در فردی میزان کل کلسترول، کلسترول بد(LDL)  و  کلسترول خوب(HDL) در حد طبیعی باشند اما نسبت کلسترول خوب به بد متناسب نباشد که می تواند عامل بروز سلولیت پوستی، چربی بیش از حد پوست، آکنه و غیره باشد و یا ممکن است هورمون تستوسترون و دی هیدروتستوسترون(DHT) هر دو در حد طبیعی باشند اما نسبت آن ها مناسب نباشد که نشان می دهد تبدیل هورمون مردانه(تستوسترون) به شکل مخرب آن DHT در بدن زیاد است که می تواند باعث ریزش مو با الگوی مردانه و مشکلات پروستات گردد و مثال دیگر زمانی که سطح هورمون کورتیزول بالا باشد و یا نسبت آن به هورمون دی هیدرواپی آندروسترون(DHEA) متناسب نباشد نشان از آن دارد که فرد تحت استرس است و این استرس می تواند منشاء روانی و یا فیزیکی و متابولیکی داشته باشد و سبب بروز مشکلاتی از قبیل بی خوابی، اضطراب، خستگی و ریزش مو  گردد. این مطلب درباره  نسبت تمامی هورمون ها، مواد معدنی و  اکثر فاکتورهای خونی صادق است و پزشک باید علم و تجربه کافی در بررسی آن ها و تفسیرشان را داشته باشد. علاوه بر آزمایشات توضیحات بیمار که در فرم مشاوره ذکر می کند و عکس هایی که از وضعیت موهای خود ارسال می نماید کمک به ریشه یابی علل ریزش و تنظیم برنامه درمانی می کنند. به عنوان مثال چنانچه موها به شکل حرف M(از ناحیه شقیقه ها) ریزش داشته باشند دال بر ریزش مو با الگوی مردانه است اگر به شکل عمومی و یکنواخت ریزش داشته باشند معمولا دلایل متابولیکی دارد و اگر ریزش بیشتر در فرق سر باشد اختلالات هورمونی و یا کم خونی می تواند عامل آن باشد، سن و جنسیت نیز فاکتورهای مهمی است و موارد دیگر. به عبارتی مجموعه اطلاعات که شامل نتیجه آزمایشات، اطلاعات فرم مشاوره و تصاویر است مبنی تنظیم برنامه درمانی می باشند.

س. جناب دکتر از زمان آغاز برنامه درمانی چقدر طول می کشد تا ریزش موهایم کاهش یابد؟

ج. معمولا طی 1 الی 3 ماه ریزش موها در اکثر افراد کاهش می یابد و به ندرت به دلیل نارسایی غدد فوق کلیوی(آدرنال)، مشکلات حاد تیروئید و عدم توازن بیش از حد میزان و نسبت مواد معدنی در بدن نیاز به زمان بیشتری می باشد.

س. در مورد رویش مجدد موها چطور؟

ج. رویش مجدد موها به عوامل متعددی بستگی دارد از قبیل علت ریزش، سن و فاصله بین ریزش موها و شروع درمان، هر چه فاصله کوتاهتر باشد موها سریعتر روییده می شوند، معمولا اکثر افراد از ماه ششم به بعد شاهد رویش موها می باشند که تا پایان برنامه درمانی(حدود یکسال) به حداکثر نتیجه می رسد. البته در افرادی که ریشه موهایشان بسیار ضعیف است برای تبدیل موهای کرکی به موهای ضخیم و کامل احتیاج به زمان بیشتری است. در ضمن بعضی از افراد در همان هفته های ابتدایی شاهد رویش می باشند که البته تعداد این افراد اندک است.

نکته مهم: اگر ریشه موها بعد از ریزش از بین نرفته باشند طی درمان موها روییده می شوند اما اگر از بین رفته باشند رویشی اتفاق نخواهد افتاد و در این حالت هیچ دارو، محلول و روشی موثر نخواهد بود، در بعضی از افراد ریشه موها بعد از ریزش در زمان کوتاهی از بین می روند اما در برخی دیگر تا سال ها بصورت زنده باقی می مانند، متاسفانه آزمایشی وجود ندارد که ما تشخیص دهیم آیا ریشه موها بعد از ریزش هنوز زنده می باشند یا خیر به همین دلیل میزان رویش موها قابل پیش بینی نیست!

س. آیا ممکن است در بعضی از افراد موها مجددا روییده نشوند و بطور میانگین چند درصد از افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند نتیجه مطلوب کسب کرده اند؟

ج. قطعا بله، افرادی هستند که نتیجه کسب نمی کنند، دلایلی از قبیل: گذشت زمان طولانی از آغاز ریزش موها، سن بالای 50 سال، عدم انجام کامل برنامه درمانی، بیماری های خاص، مشکلات حاد تیروئید و عوامل دیگر باعث کاهش شانس رویش مجدد موها می گردند.

در مورد کاهش و کنترل ریزش موها در 90 الی 95% از افراد تحت درمان، نتیجه بسیار مطلوبی بدست آمده و بیماران اظهار داشته اند ریزش موهایشان به طور قابل توجهی کاهش داشته است و در مورد رویش مجدد موها حدود 70 الی  80% از افراد نتیجه رضایت بخشی کسب نموده اند. تماس ها و ایمیل های فراوانی دریافت می کنم که افراد می پرسند آیا برای رویش مجدد موها تضمینی وجود دارد، همان طور که اشاره شد درمان ریزش مو و رویش مجدد موها به عوامل متعددی بستگی دارد از قبیل ژنتیک، سن، علت ریزش مو و فاصله بین ریزش و آغاز درمان، به همین جهت میزان کسب نتیجه در هر فرد متفاوت است، برخی نتیجه عالی، برخی متوسط و بعضی از افراد رویش کمی  را مشاهده می کنند. بنده آمار را صادقانه می گویم و همان طور که توضیح داده ام 70 الی 80% از افراد نتیجه مطلوب کسب کرده و 20 الی 30% از افراد به دلایل ذکر شده نتیجه قابل توجهی مشاهده ننموده اند و هیچگاه نمی توان گفت 100% همه نتیجه می گیرند. خواهشمندم نسبت به شانس کسب نتیجه واقع بین باشید و قبل از شروع درمان به این مطلب توجه کنید.

س. جناب دکتر چه میزان از موهای ریخته شده قابل برگشت می باشند؟

ج. معمولا موهایی که حداکثر 4 سال از ریزش آن ها گذشته قابل رویش می باشند، در برخی از افراد طی دوره درمان موهایی که زمان طولانی تری از ریزش آن ها نیز گذشته مجددا روییده می شوند و در برخی از افراد خیر، خواهشمندم به یاد داشته باشید پروسه رویش موها امری زمان بر و نیازمند صبر و حوصله می باشد.

س. جناب دکتر آیا روش درمانی شما فقط برای آقایان است؟

ج. خیر، هم برای آقایان و هم برای بانوان می باشد، می توان گفت درمان ریزش مو  و رویش مجدد موها در خانم ها  نسبت به آقایان آسان تر است و بیشتر خانم های تحت درمان نتیجه مطلوبی کسب نموده اند.

س. طول دوره درمان چقدر است؟

ج. طول دوره درمان یکسال است که البته برنامه ها برای 3 ماه تنظیم می شوند و در پایان 3 ماه چنانچه بیمار از روند درمان راضی بود و تمایل به ادامه درمان داشت می تواند برای دریافت برنامه 3 ماه بعد اقدام کند، قابل ذکر است فقط برای شروع درمان نیاز به انجام آزمایشات خون است و برای دریافت برنامه های  بعدی نیازی به تکرار آن ها نمی باشد، همچنین  توصیه می شود بین دوره ها فاصله ای ایجاد نشود تا نتیجه مناسب حاصل گردد.

س. آقای دکتر بعد اتمام دوره یکساله و رویش موها آیا ممکن است دوباره دچار ریزش مو شوم و برای جلوگیری از آن چه کاری باید انجام دهم؟

توجه کنید مو به مانند سایر بافت های بدن از قبیل پوست، دندان ها، عضلات و غیره با افزایش سن دچار پیری و فرسودگی می شود و نیازمند رسیدگی و مراقبت است. بعد از پایان دوره یکسال توصیه می شود بیماران سالی یکبار یک دوره 3 ماهه جهت تقویت موهای روییده شده انجام دهند تا مجددا دچار ریزش مو نشوند و بر سلامت و زیبایی پوست و موهای خود بیافزایند. این مسئله حتی برای کسانی که کاشت مو انجام می دهند نیز صادق است و باید موهای خود را تقویت کنند تا مجددا دچار ریزش نشوند.

س. جناب دکتر بعد از انجام آزمایشات خون و مشخص شدن برنامه درمانی، مکمل ها و داروهای تجویز شده را از کجا باید تهیه نماییم؟

ج. اگر در ایران هستید از داروخانه های سراسر کشور و یا داروخانه های آنلاین مانند سایت www.darukade.com و لطفا داروها و محلول های تجویز شده را صرفا از داروخانه های معتبر تهیه کنید و هنگام خرید از اصل بودن کالا اطمینان حاصل نمایید و اگر در کشور دیگری ساکن می باشید می توانید از سایت های فروش مکمل های غذایی مانند www.iherb.com , www.vitacost.com,  www.amazon.com و یا از داروخانه ها تهیه نمایید. لطفا توجه کنید بنده از مکمل های غذایی و داروهای موجود در ایران، آمریکا، کانادا، تایلند و انگلستان و سایت های مذکور اطلاع دارم و چنانچه از کشور دیگری می باشید و قصد آغاز درمان دارید ابتدا مطمئن شوید که سایت های ذکر شده محصولات خود را به کشور محل سکونت شما ارسال می کنند زیرا برنامه بر اساس موجودی آن ها تنظیم می شود.

س. جناب دکتر لطفا کمی درباره درمان و اینکه معمولا چه محلول ها و مکمل هایی تجویز می نمایید توضیح دهید؟

ج. برای درمان ریزش مو به ندرت هورمون های جایگزین و یا داروهای شیمیایی مانند فیناستراید تجویز می کنم، به دلیل اینکه داروهای شیمیایی  گاهی در بعضی از افراد موجب عوارض جانبی می شوند، بخش مهمی از درمان تنظیم مواد معدنی و ویتامین ها در بدن بر اساس آزمایشات خون می باشد که با تجویز مکمل های غذایی(مواد معدنی و ویتامین ها) و گاهی همراه با اصلاح برنامه غذایی صورت می گیرد، برای کاهش میزان عناصر مازاد و یا فلزات سمی نیز Natural Chelators از قبیل Sulfur Compounded Amino Acids  مانند L-Methionine, NAC و غیره تجویز می گردد، گاهی برای تسریع در تنظیم متابولیزم و تعادل هورمون ها از گیاهان دارویی از قبیل Ginseng, Licorice, Kelp, Evening Primrose Oil, Gingko Biloba, Black Cocosh  و غیره استفاده می نماییم، در مواردی که ریزش مو به دلیل ازدیاد هورمون دی هیدروتستوسترون(ریزش مو با الگوی مردانه) است از شامپوها و محلول های حاوی کافئین و یا گیاهانی از قبیل Saw Palmetto و غیره استفاده می کنیم، محلول های محرک رویش موها معمولا مایندوکسیدیل 2% و 5%، محلول آنتی شک شرکت ایوروشه، تونیک آلپسین، محصولات شرکت فیتو، ریوایوژن و غیره می باشند(البته برای مدتی و تا رویش مو ها از آن ها استفاده می شود)، توجه کنید تجویز هر کدام از محصولات حتی آنهایی که از منشاء گیاهی تولید شده اند نیازمند انجام آزمایشات خون و مشاوره با پزشک جهت بررسی وضعیت بدن و علل ریزش مو می باشد.

س. چه تعداد مکمل غذایی و محلول برای هر فرد در برنامه تجویز می شود؟

ج. با توجه به نتیجه آزمایشات، جنسیت، سن، علل ریزش مو و میزان کم پشتی موها برنامه و تعداد مکمل ها برای هر فرد می تواند متفاوت باشد اما به طور میانگین برای یک دوره 3 ماهه 1 الی 2 نوع محلول و 3 الی 4 نوع مکمل غذایی در نظر گرفته می شود.

س. آیا مکمل هایی که برای درمان ریزش مو تجویز می نمایید دارای عوارض جانبی می باشند؟

ج. خیر، از آنجا که مکمل ها دقیقا بر اساس نتیجه  آزمایشات خون تجویز می شوند(به عبارتی بر اساس کمبودها و نیازهای بدنتان) نه تنها دارای عوارض جانبی نمی باشند بلکه سبب تنظیم متابولیزم، افزایش انرژی و سلامت عمومی بدن می گردند.

س. هزینه مشاوره و تنظیم برنامه درمانی چقدر است؟

ج. هزینه مشاوره و تنظیم برنامه درمانی برای یک دوره 3 ماهه برای عزیزانی که از ایران می باشند 250.000 تومان و چنانچه خارج از ایران می باشید 60 دلار است.

س. من کاشت مو انجام داده ام آیا برنامه درمانی شما برای من نیز مفید خواهد بود؟

ج. بله برنامه برایتان مفید خواهد بود، هم عوامل دخیل در ریزش موها درمان می شوند و شانس ریزش موهای کاشته شده کاهش می یابد و هم برنامه کمک به رشد سریعتر فولیکول های کاشته می کند.

س. آقای دکتر آیا ریزش ارثی موها  نیز قابل درمان است؟

ج. نکته مهم: صرفا به دلیل اینکه پدر، دایی و یا عموهای شما دارای موهای کم پشت می باشند و یا چون از محصولات مختلف ضد ریزش مو استفاده کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید دلیل بر آن نیست که علت ریزش مو در شما ارثی است، مثلا ممکن است پدر شما در جوانی به دلیل کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در بدنشان دچار ریزش مو شده که پیگیری و درمان لازم را به دلایلی از قبیل عدم پیشرفت علم در آن زمان و غیره انجام نداده و به مرور زمان موهای خود را از دست داده اند و این مسئله سبب می شود که شما به اشتباه تصور کنید که ریزش مو در خانواده شما ارثی است، بسیاری از افراد تحت درمان بر این تصور بوده اند که ریزش مو در آن ها به دلیل وراثت بوده اما در واقع اینچنین نبوده و بعد از درمان نتیجه مطلوبی کسب نموده اند. نوعی ریزش در مردان وجود دارد که به آن ریزش موی مردانه(Male Pattern Baldness) و بعضا ریزش ارثی گفته می شود که عامل آن افزایش تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون(DHT) با افزایش سن می باشد که قابل درمان و پیشگیری است اما اگر عوامل ژنتیکی باعث ریزش موها در فرد باشند غیر قابل درمان و تشخیص خواهد بود.

س. جناب دکتر لطفا کمی درباره قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل و موارد مصرف آن ها توضیح دهید؟

ج. قرص فیناستراید که به آن پروپشیا نیز گفته می شود در مواردی که ریزش مو به دلیل ازدیاد هورمون دی هیدروتستوسترون می باشد توسط بسیاری از پزشکان تجویز می گردد، البته برای کاهش اثرات مخرب هورمون دی هیدروتستوسترون بر ریشه موها، درمان های دیگری نیز وجود دارد مانند استفاده از محلول هایی که حاوی کافئین و گیاه ساپالمتو(نخل اره ای) می باشند از قبیل آلپسین، ریوایوژن و غیره همچنین مصرف مکمل های غذایی گیاه ساپالمتو، گزنه و روغن کدو حلوایی  موثر و بی عوارض می باشند. این دسته از گیاهان دارویی اگر در دوز مناسب مصرف شوند علاوه بر مهار هورمون DHT برای پروستات و اندام تناسلی مردان نیز مفید می باشند. بنده شخصا تمایلی به تجویز فیناستراید ندارم مگر در موارد خاص.

یکی از مکانیزم های محلول ماینوکسیدیل افزایش خون رسانی به ریشه موها بوده که باعث کاهش ریزش موها و تحریک رویش موهای جدید می گردد که مورد تایید FDA می باشد، بنده نیز گاها در نسخه های درمانی آنرا تجویز می کنم، البته ترکیبات دیگری مانند ال آرژنین(L-Arginine)، ریشه گیاه جینسنگ(Ginseng Root) و برگ گیاه جینکو بیلوبا(Ginkgo Biloba leaf) نیز همین عملکرد را دارند، لازم به ذکر است ماینوکسیدیل ریزش مو را درمان نمی کند و اگر علت ریزش مو که اکثرا عدم توازن مواد معدنی در بدن بوده اصلاح نشود استفاده از ماینوکسیدیل اثر بخش نبوده و اگر  باشد با قطع مصرف ریزش موها مجددا آغاز می گردد.

س. آیا درست که می گویند کسانی که ماینوکسیدیل استفاده می کنند باید همیشه آنرا مصرف نمایند و در صورت قطع مصرف ریزش موها مجددا و حتی شدیدتر از قبل آغاز می گردد؟

ج. چنانچه علل ریزش مو که می تواند فاکتورهای متعددی از قبیل عدم توازن مواد معدنی در بدن، مشکلات تیروئید و غدد فوق کلیوی و غیره باشد درمان نشود و شخص صرفا برای جلوگیری از ریزش موها محلول ماینوکسیدیل مصرف نماید، مسلما با قطع مصرف ریزش موها مجددا آغاز می گردد، اما در کسانی که علل ریزش موهایشان ریشه یابی و برنامه درمانی کاملی را دنبال می کنند خیر با قطع مصرف به هیچ وجه موها دچار ریزش نمی شوند.

س. جناب دکتر من اکثر روش های درمان ریزش مو مانند پی آر پی، مزو تراپي، محلول های ضد ریزش مو و غیره را امتحان کرده ام اما هیچ نتیجه ای نداشته، علت چیست؟

ج. بدون بررسی علل ریزش مو، سنجش میزان مواد معدنی، ویتامین ها، هورمون ها و وضعیت متابولیزم  و غدد در بدن، انجام درمان های عمومی مانند پی آر پی و مزو تراپی و غیره معمولا بدون نتیجه است، به عنوان مثال در بسیاری از افراد علت ریزش مو ازدیاد برخی از مواد معدنی در بدن می باشد و حال مصرف بدون بررسی مواد معدنی و ویتامین ها چه به شکل خوراکی و چه بصورت تزریقی(مزو تراپی) می تواند باعث ازدیاد بیشتر برخی از مواد معدنی در بدن شود که خود عامل ریزش مو می باشند، ابتدا باید میزان مواد معدنی در بدن سنجیده شود سپس مکمل های مناسب بصورت خوراکی یا تزریقی تجویز گردند و مثال دیگر اگر ریزش مو به دلیل کم کاری غدد تیروئید یا فوق کلیوی باشد انجام پی آر پی و مزوتراپی مسلما بدون نتیجه بوده و اصولا نیازی به انجام آن ها نمی باشد. همان طور که در قسمت های مختلف سایت بارها توضیح داده شده اولین گام برای درمان ریزش مو، تشخیص علل آن می باشد و با تشخیص صحیح مسلما در وقت و هزینه شما صرفه جویی و احتمال کسب نتیجه مطلوب به مراتب بیشتر می شود. پس توصیه می کنم بدون بررسی از درمان بر اساس حدس و گمان یا توصیه دیگران خودداری نمایید.

 س. جناب دکتر آیا در دوران بارداری و شیردهی می توانم دوره درمان را با شما آغاز نمایم؟

ج. در دوران بارداری و شیردهی می توان برنامه غذایی و مکملی مناسب بر اساس نیازهای بدنتان برایتان تنظیم نمایم که سبب کاهش ریزش موها، افزایش سلامت و تغذیه بهتر جنین و یا نوزاد می گردد، اما توجه کنید بسیاری از مکمل های غذایی و محلول ها در دوران بارداری منع مصرف دارند و می توان برنامه سبکی با توجه به شرایط این دوران تنظیم نمود.

س. جناب دکتر بنا به توضیحات شما یکی از دلایل اصلی ریزش مو هم در مردان و هم در زنان عدم توازن مواد معدنی در بدن است، علت فراگیر بودن آن چیست؟

ج. فاکتورهای متعددی سبب برهم خوردن توازن(کمبود یا ازدیاد) مواد معدنی در بدن انسان می شوند از جمله:

1. تغدیه نادرست 2. کاهش کیفیت مواد غذایی (از میوه ها گرفته تا گوشت دام ها و طیور) 3. زندگی پر استرس 4. مصرف الکل و استعمال دخانیات 5. آلودگی محیط زیست نیز باعث افزایش برخی فلزات سمی از جمله جیوه، کادمیوم، آرسنیک و سرب  در بدن انسان می گردد. 6. مصرف بدون بررسی مکمل های غذایی 7. عوامل مادرزادی: بسیاری از کودکان به دلیل تغذیه نادرست و یا مصرف بدون بررسی مکمل های غذایی توسط مادران باردار با عدم توازن مواد معدنی به دنیا می آیند که وقتی به سنین بالاتر می رسند عوارض ناشی از آن مانند ریزش مو و غیره نمایان می شود.

بنا بر آمار و تجربه ریزش مو به دلایل متابولیکی شایع تر از ریزش ارثی مو است و در بسیاری از موارد که فرد دچار ریزش بوده سایر مشکلات متابولیکی از جمله خستگی و کمبود انرژی، اضطراب و استرس، ناتوانی جنسی، افسردگی، لاغری، چاقی و غیره را نیز تجربه می کند.

سوالات متداول پیرامون زیبایی و پوست:

س. آقای دکتر لطفا توضیح دهید برنامه هایی که برای پوست و زیبایی ارائه می دهید شامل چه مواردی است؟

ج. برنامه هایی که بنده تنظیم می کنم شامل انتخاب مکمل های غذایی صحیح بر اساس نتیجه آزمایشات خون و کرم  و لوسیون ها مناسب با توجه به سن، جنسیت و وضعیت پوست هر فرد می باشد. همچنین با توجه به آزمایشات خون که میزان ویتامین ها، مواد معدنی، هورمون ها و سایر فاکتورهای خونی را نشان می دهند ممکن است توصیه هایی درباره تغذیه برای بعضی از افراد ارائه شود که به عنوان مثال کدام مواد غذایی را بیشتر یا کمتر مصرف کنند تا کمک به روند درمان گردد.

با مصرف مکمل های صحیح قابلیت بدن در تولید کلاژن و جوانسازی پوست افزایش می یابد و همچنین مصرف کرم و لوسیون های مناسب به پوست در ترمیم و جوانسازی  کمک می کند.

به شکل تخصصی برنامه ها برای رفع چین و چروک های صورت و گردن، دور چشم، درمان جوش و آکنه و  رفع لکه های پوست و یا جای جوش ها می باشند، قابل ذکر است برای درمان بیماری های پوستی برنامه ای ارائه نمی شود و حوزه فعالیت فقط زیبا است.

 س. چه محصولاتی در برنامه ها و به چه تعداد تجویز می کنید؟

ج. برای هر دوره درمان که مدت آن 3 ماه است معمولا چند مکمل غذایی(2 الی 4 عدد) که می تواند شامل مواد معدنی، ویتامین ها، ترکیبات گیاهی، کلاژن ساز ها، پروتئین ها و سایر محصولات طبیعی باشد تجویز می گردد، 2 الی 3 کرم یا سرم که شامل کرم روز و شب مناسب و غیره با توجه به مشکل و شرایط پوستی فرد نیز تجویز می شود.
قابل ذکر است داروهای شیمیایی و هورمونی تجویز نمی کنیم حتی محصولاتی را انتخاب می کنیم که فاقد مواد مضر مانند پارابن، سیلیکون، سولفات و غیره می باشند و در کلیه برنامه ها آخرین تحقیقات پزشکی در زمینه زیبایی، سلامت و انتخاب محصولات طبیعی و بدون عوارض را مد نظر قرار می دهیم.

سوالات متداول پیرامون رژیم درمانی:

س. برنامه های رژیم درمانی شما برای درمان لاغری، چاقی، کمبود انرژی و سایر موارد به شکل است؟

ج. برنامه ها شامل دو قسمت است، برنامه غذایی و برنامه مکمل های غذایی که بر اساس نتیجه آزمایشات خون برای فرد تنظیم می گردند، مدت برنامه 3 ماه است و توصیه می شود جهت تنظیم کامل متابولیسم بدن افراد حداقل یک سال برنامه را ادامه دهند و هر 3 ماه برنامه جدید دریافت کنند.

س. در برنامه ها شما چه میزان کاهش و یا افزایش وزن را باید انتظار داشت؟

ج. در برنامه لاغری و کاهش وزن معمولا افراد 2 الی 4 کیلو گرم در ماه وزن کم می کنند و در برنامه های افزایش وزن بین 1.5 الی 3 کیلو گرم افزایش وزن را بطور میانگین شاهد خواهند بود.

س. آیا امکان آن وجود ندارد بیش از مقدار ذکر شده افزایش یا کاهش وزن در ماه داشته باشیم؟

ج. یکی از دلایلی که برنامه ها طوری تنظیم می شوند که بیش از این مقدار کاهش و یا افزایش وزن صورت نگیرد عدم آسیب به پوست است، زمانی که کاهش و یا افزایش وزن بیش از مقدار ذکر شده در ماه صورت گیرد پوست دچار ترک و یا افتادگی می شود.

حتی در مواردی که افراد قصد افزایش وزن زیادی دارند در برنامه آن ها کرم هایی تجویز می کنم تا از ترک های پوستی جلوگیری شود و یا در مواردی که خانم ها قصد کاهش وزن زیادی دارند حتی در دراز مدت، مکمل های تجویز می کنم تا از کاهش سایز سینه ها حین دوره کاهش وزن جلوگیری گردد.

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای ا ابراهیمی، 27 سالهبعد از 4 ماه درمان

2 سال پیش کاشت مو انجام دادم و از نتیجه آن اصلا راضی نبودم، حدود 4 ماه از درمانم با دکتر نصیرزاده می گذرد و نتیجه قابل قبولی به دست ‌آورده‌ام.

Testimonialsآقای ن ح، 20 سالهبعد از 4 ماه درمان

از آغاز درمان هر ماه شاهد بهبود وضعیت موهایم هستم و هر ماه عکسی برای مقایسه با ماه قبل از موهایم می گیرم در حال حاضر این عکس ها برای قبل از درمان و ماه چهارم درمان است.

Testimonialsآقای حسن. م، 30 سالهبعد از 3 ماه درمان

الان دارم دوره دوم از داروها را میگذرونم. موهایم نسبت به قبل بسیار بهتر، ضخیم تر و پررنگ تر شده است. با تشکر از دکتر گرامی.

Testimonialsخانم پ.ز، 26 سالهبعد از 4 ماه درمان

به لطف شما روند بهبود قابل توجهی داشته ام. تارهای مو ضخیمتر شده است و موهای ریز جدیدی در حال رشد میباشد.دو عکس ضمیمه ایمیل شده است که وضعیت من قبل از شروع برنامه درمانی شما و دقیقا همین لحظه را نشان میدهد.

Testimonialsآقای اسفندیار ک، 46 سالهبعد از 5 ماه درمان

در یکی از سفرهایم با مسافر کناریم درهواپیما صحبت میکردم و بحث ما به ریزش موها کشیده شد. او که موهای خوبی داشت گفت چندی پیش دستخوش ریزش شدید مو شده بود که پس از درمان با دکتر نصیرزاده نه تنها از ریزش موهایش جلوگیری شد بلکه در مدتی کمتر از یکسال موهایش تقریبا به حالت اولیه برگشته! حس کنجکاوی باعث گرفتن آدرس و مراجعه ام به ایشان شد، حدودا 5 ماه بیشتر طول نکشید که موهایم بحالت اول برگشت و بعد از آنهم دیگر از ریزش مو خبری نشد که نشد.

Testimonialsآقای سیامک، ط 39 سالهبعد از 13 ماه درمان

یک روز داشتم آلبوم عکس هایم را نگاه می کردم، بعد از دیدن عکس ها برای اصلاح صورتم به جلوی آینه رفتم با مشاهده چهره ام تازه متوجه شدم چقدر موهایم در چند سال گذشته ریخته و چهره ام تغییر کرده، تصمیم گرفتم برای درمان اقدام کنم، یکی از دوستانم دکتر نصیرزاده را معرفی کرد و همان طور که در عکسهایی که ارسال کرده ام مشاهده می کنید نتیجه درمان فوق العاده بوده.

Testimonialsآقای کامران 29 سالهبعد از 5 ماه درمان

کم مویی در خانواده من امری جا افتاده بود تا اینکه از طریق مطالعه پی بردم این مشکل تا حدی قابل درمان است، با استفاده از اینترنت با دکتر آشنا شدم و تنها در ظرف 5 ماه درمان نتیجه خوبی گرفتم، موضوع انقدر برای خانواده ام جالب بود که برادرم هم تحت نظارت ایشان در حال ترمیم موهایش می باشد. واقعا متشکرم جناب دکتر نصیرزاده.

Testimonialsآقای وحید ل 44 سالهبعد از 6 ماه درمان

نزدیک یکسال بود از داروخانه نزدیک محل کارم انواع و اقسام محلول های ضد ریزش مو را با صرف هزینه هنگفت برای ریزش شدید موهام می گرفتم، هر دفعه مسئول داروخانه محصول جدیدی را که گران هم بود پیشنهاد میکرد، اما نتیجه زیادی نمی گرفتم و تقریبا داشتم با خودم کنار می آمدم که راهی برای جلوگیری از طاس شدنم وجود ندارد، تا با دکتر نصیرزاده آشنا و درمان را شروع کردم، شش ماه از آغاز درمانم میگذرد و احساس میکنم سالها جوان شده ام.

Testimonialsآقای 33 سالهبعد از 6 ماه درمان

یک روز که به سلمانی برای مرتبط کردن دور موهایم رفته بودم، آرایشگرم گفت یک مشتری دارم که یک دکتری پیدا کرده و از درمان با او نتیجه عالی گرفته. بهش گفتم ای بابا چند تاشونو رفتم فایده ای نداره، گفت این مشتریم موهایش کامل در اومده. بهرحال آدرسو گرفتم و به آن مراجعه و دستورالعمل های ارائه شده را انجام دادم و تا این لحظه از نتیجه راضی هستم.