غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

سوالات متداول پیرامون درمان ریزش مو و رویش مجدد موها

س. تست آنالیز مو چیست؟

ج. همان طور که در صفحات دیگر وب سایت توضیح داده شد، مهمترین گام برای درمان ریزش مو تشخیص علل ریزش می باشد و در کنار آزمایشات خون، آنالیز مو روشی است که ما از آن برای تشخیص علل ریزش مو از قبیل سنجش میزان مواد معدنی و فلزات سنگین، وضعیت سنتز پروتئین و غیره استفاده می نماییم، بدین ترتیب که بخشی از موی سر شما با قیچی چیده می شود(حدود 100 تار مو) و در لابراتوار مخصوص مو تجزیه و تحلیل شده و با توجه به اطلاعات بدست آمده، جهت درمان ریزش مو و رویش مجدد موها، مکمل ها، محلول ها و درمان مناسب را تجویز می نماییم. تست آنالیز مو برای سنجش فلزات سمی(Toxic Metal) در بدن و بررسی دی ان ای(DNA) نیز مورد استفاده بسیاری از پزشکان قرار می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله آنالیز مو را مطالعه نمایید.

س. جناب دکتر از زمان آغاز برنامه درمانی چقدر طول می کشد تا ریزش موهایم کاهش یابد؟

ج. معمولا طی 1 الی 3 ماه ریزش موها در اکثر افراد کاهش می یابد و به ندرت به دلیل نارسایی غدد فوق کلیوی(آدرنال)، مشکلات حاد تیروئید و عدم توازن بیش از حد میزان و نسبت مواد معدنی در بدن نیاز به زمان بیشتری می باشد.

س. در مورد رویش مجدد موها چطور جناب دکتر؟

ج. رویش مجدد موها به عوامل متعددی بستگی دارد از قبیل علت ریزش، سن و فاصله بین ریزش موها و شروع درمان، هر چه فاصله کوتاهتر باشد موها سریعتر روییده می شوند، معمولا اکثر افراد از ماه ششم به بعد شاهد رویش موها می باشند که تا پایان برنامه درمانی(حدود یکسال) به حداکثر نتیجه می رسد. البته در افرادی که ریشه موهایشان بسیار ضعیف است برای تبدیل موهای کرکی به موهای ضخیم و کامل احتیاج به زمان بیشتری است. در ضمن بعضی از افراد در همان هفته های ابتدایی شاهد رویش می باشند که البته تعداد این افراد اندک است.

نکته مهم: اگر ریشه موها بعد از ریزش از بین نرفته باشند طی درمان موها روییده می شوند اما اگر از بین رفته باشند رویشی اتفاق نخواهد افتاد و در این حالت هیچ دارو، محلول و روشی موثر نخواهد بود، در بعضی از افراد ریشه موها بعد از ریزش در زمان کوتاهی از بین می روند اما در برخی دیگر تا سال ها بصورت زنده باقی می مانند، متاسفانه آزمایشی وجود ندارد که ما تشخیص دهیم آیا ریشه موها بعد از ریزش هنوز زنده می باشند یا خیر.

س. آیا ممکن است در بعضی از افراد موها مجددا روییده نشوند و بطور میانگین چند درصد از افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند نتیجه مطلوب کسب کرده اند؟

ج. بله هستند افرادی که نتیجه کسب نکرده اند، دلایلی از قبیل: گذشت زمان طولانی از آغاز ریزش موها، سن بالای 50 سال، عدم انجام کامل برنامه درمانی، بیماری های خاص، مشکلات حاد تیروئید و... باعث کاهش شانس رویش مجدد موها می گردند.

در مورد کاهش و کنترل ریزش موها در بیش از 95% از افراد تحت درمان، نتیجه بسیار مطلوبی بدست آمده است و در مورد رویش مجدد موها حدود 80% از افراد نتیجه رضایت بخشی کسب نموده اند. تماس ها و ایمیل های فراوانی دریافت می کنیم که افراد می پرسند آیا برای رویش مجدد موها تضمینی وجود دارد، همان طور که اشاره شد درمان ریزش مو و رویش مجدد موها به عوامل متعددی بستگی دارد از قبیل ژنتیک، سن، علت ریزش مو و فاصله بین ریزش و آغاز درمان، به همین جهت میزان کسب نتیجه در هر فرد متفاوت است، برخی نتیجه عالی، برخی متوسط و بعضی از افراد رویش کمی  را مشاهده می کنند. ما آمار را صادقانه می گوییم و همان طور که توضیح داده ایم 80% نتیجه مطلوب کسب کرده و 20% از افراد به دلایل ذکر شده نتیجه قابل توجهی مشاهده ننموده اند و هیچگاه نمی توان گفت 100% همه نتیجه می گیرند.

س. جناب دکتر چه میزان از موهای ریخته شده قابل برگشت می باشند؟

ج. معمولا موهایی که حداکثر 4 سال از ریزش آن ها گذشته قابل رویش می باشند، در برخی از افراد طی دوره درمان موهایی که زمان طولانی تری از ریزش آن ها نیز گذشته مجددا روییده می شوند و در برخی از افراد خیر، خواهشمندم به یاد داشته باشید پروسه رویش موها امری زمان بر و نیازمند صبر و حوصله می باشد.

س. جناب دکتر آیا روش درمانی شما فقط برای آقایان است؟

ج. خیر، هم برای آقایان و هم برای بانوان می باشد، می توان گفت درمان ریزش مو  و رویش مجدد موها در خانم ها  نسبت به آقایان آسان تر است و تقریبا اکثر خانم های تحت درمان نتیجه مطلوبی کسب نموده اند.

س. طول دوره درمان چقدر است؟

ج. طول دوره درمان یکسال و در قالب 4 دوره 3 ماهه است که بعد از انجام آزمایشات خون و تست آنالیز مو برنامه 3 ماه اول در اختیار بیمار قرار می گیرد بعد از پایان هر دوره 3 ماهه بیمار باید برای دریافت برنامه دوره بعد اقدام نماید که البته نیاز به انجام مجدد آزمایش خون و آنالیز مو نمی باشد، اکیدا توصیه می شود بین دوره ها فاصله ای ایجاد نشود تا نتیجه مناسب حاصل گردد. بعد از پایان دوره یکسال توصیه می شود بیماران سالی یکبار یک دوره 3 ماهه جهت تقویت موهای روییده شده تحت نظر ما انجام دهند تا مجددا دچار ریزش مو نشوند، توجه کنید مو به مانند سایر بافت های بدن از قبیل پوست، دندان ها و غیره با افزایش سن دچار پیری و فرسودگی می شود و نیازمند رسیدگی و مراقبت است.

س. جناب دکتر بعد از انجام آنالیز مو و آزمایشات خون و مشخص شدن برنامه درمانی، مکمل ها و داروهای تجویز شده را از کجا باید تهیه نماییم؟

ج. از داروخانه های سراسر کشور و لطفا داروها و محلول های تجویز شده را صرفا از داروخانه های معتبر تهیه کنید و هنگام خرید از اصل بودن کالا اطمینان حاصل نمایید. عزیزانی که خارج از ایران می باشند توجه کنند ما برنامه های درمانی را فقط می توانیم بر اساس داروها و محلول های موجود در ایران، کانادا و آمریکا تنظیم کنیم و درباره سایر کشورها اطلاعی نداریم.

س. جناب دکتر لطفا کمی درباره درمان و اینکه معمولا چه محلول ها و مکمل هایی تجویز می نمایید توضیح دهید؟

ج. برای درمان ریزش مو به ندرت هورمون های جایگزین و یا داروهای شیمیایی مانند فیناستراید(پروپشیا) تجویز می کنیم، به دلیل اینکه داروهای شیمیایی معمولا دارای عوارض جانبی بوده و نیاز به استفاده مادام العمر دارند و با قطع مصرف ریزش موها مجددا آغاز می گردد. بخش مهمی از درمان تنظیم مواد معدنی و ویتامین ها در بدن بر اساس آنالیز مو و آزمایشات خون می باشد که با تجویز مکمل های غذایی(مواد معدنی و ویتامین ها) و گاهی همراه با اصلاح برنامه غذایی صورت می گیرد، برای کاهش میزان عناصر مازاد و یا فلزات سمی نیز Natural Chelators از قبیل Sulfur Compounded Amino Acids  مانند L-Methionine, NAC و غیره تجویز می گردد، گاهی برای تسریع در تنظیم متابولیزم و تعادل هورمون ها از گیاهان دارویی از قبیل Ginseng, Licorice, Kelp, Evening Primrose Oil, Gingko Biloba, Black Cocosh  و غیره استفاده می نماییم، در مواردی که ریزش مو به دلیل ازدیاد هورمون دی هیدروتستوسترون(ریزش مو با الگوی مردانه) است از شامپوها و محلول های حاوی کافئین و یا گیاهانی از قبیل Saw Palmetto و غیره استفاده می کنیم، محلول های محرک رویش موها معمولا مایندوکسیدیل 2% و 5%، محلول آنتی شک شرکت ایوروشه، تونیک آلپسین، محصولات شرکت فیتو، ریوایوژن و غیره می باشند(البته برای مدتی و تا رویش مو ها از آن ها استفاده می شود)، توجه کنید تجویز هر کدام از محصولات حتی آنهایی که از منشاء گیاهی تولید شده اند نیازمند انجام آنالیز مو و مشاوره با پزشک جهت بررسی دقیق تر وضعیت بدن و علل ریزش مو می باشد.

س. آیا مکمل هایی که برای درمان ریزش مو تجویز می نمایید دارای عوارض جانبی می باشند؟

ج. خیر، از آنجا که مکمل ها دقیقا بر اساس نتیجه آنالیز مو و آزمایشات خون تجویز می شوند(به عبارتی بر اساس کمبودها و نیازهای بدنتان) نه تنها دارای عوارض جانبی نمی باشند بلکه سبب تنظیم متابولیزم، افزایش انرژی و سلامت عمومی بدن می گردند.

س. جناب دکتر هزینه تقریبی دوره درمان چقدر  می باشد؟

ج. هزینه ویزیت، تست آنالیز مو و تنظیم برنامه درمانی مجموعا 220.000 تومان است و برنامه برای 3 ماه تنظیم می شود، هزینه تنظیم برنامه برای دوره های بعدی نیز 220.000 تومان است و حدودا هزینه محلول ها و مکمل های تجویزی برای یک دوره 3 ماهه 250.000 الی300.000 تومان است. از زمان ویزیت و دریافت نمونه مویتان حدود 5 هفته زمان لازم است تا جواب آنالیز و برنامه درمانی آماده شود، جهت کسب اطلاعات درباره چگونگی آغاز درمان به صفحه آغاز درمان مراجعه نمایید.

س. امکان مراجعه به مطب را ندارم آیا می توانم بصورت غیر حضوری درمان را شروع کنم؟

ج. اگر امکان مراجعه به مطب را ندارید می توانید بصورت غیر حضوری درمان را با ما شروع کنید و فرم درمان، نتایج آزمایشات، فیش واریزی و نمونه موی خود را از طریق پست برای ما ارسال نمایید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با مطب تماس بگیرید شما را راهنمایی می کنند.

س. آقای دکتر آیا ریزش ارثی موها  نیز قابل درمان است؟

ج. نکته مهم: صرفا به دلیل اینکه پدر، دایی و یا عموهای شما دارای موهای کم پشت می باشند و یا چون از محصولات مختلف ضد ریزش مو استفاده کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید دلیل بر آن نیست که علت ریزش مو در شما ارثی است، مثلا ممکن است پدر شما در جوانی به دلیل کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی در بدنشان دچار ریزش مو شده که پیگیری و درمان لازم را به دلایلی از قبیل عدم پیشرفت علم در آن زمان و غیره انجام نداده و به مرور زمان موهای خود را از دست داده اند و این مسئله سبب می شود که شما به اشتباه تصور کنید که ریزش مو در خانواده شما ارثی است، بسیاری از مراجعه کنندگان به ما بر این تصور بوده اند که ریزش مو در آن ها به دلیل وراثت بوده اما در واقع اینچنین نبوده و بعد از درمان نتیجه مطلوبی کسب نموده اند. نوعی ریزش در مردان وجود دارد که به آن ریزش موی مردانه(Male Pattern Baldness) و بعضا ریزش ارثی گفته می شود که عامل آن افزایش تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون(DHT) با افزایش سن می باشد که قابل درمان و پیشگیری است اما اگر عوامل ژنتیکی باعث ریزش موها در فرد باشند غیر قابل درمان خواهد بود.

س. جناب دکتر لطفا کمی درباره قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل و موارد مصرف آن ها توضیح دهید؟

ج. قرص فیناستراید که به آن پروپشیا نیز گفته می شود در مواردی که ریزش مو به دلیل ازدیاد هورمون دی هیدروتستوسترون می باشد توسط بسیاری از پزشکان تجویز می گردد، البته برای کاهش اثرات مخرب هورمون دی هیدروتستوسترون بر ریشه موها، درمان های دیگری نیز وجود دارد مانند استفاده از محلول هایی که حاوی کافئین و گیاه ساپالمتو(نخل اره ای) می باشند از قبیل آلپسین، ریوایوژن و غیره همچنین مصرف مکمل های غذایی گیاه ساپالمتو، گزنه و روغن کدو حلوایی  موثر و بی عوارض می باشند. این دسته از گیاهان دارویی اگر در دوز مناسب مصرف شوند علاوه بر مهار هورمون DHT برای پروستات و اندام تناسلی مردان نیز مفید می باشند.

به دلیل عوارض جانبی قرص فیناستراید بنده تمایلی به تجویز آن نداشته و مصرف آن را توصیه نمی کنم. توصیه اکید می شود بدون نظر پزشک قرص فیناستراید را مصرف ننمایید.

یکی از مکانیزم های محلول ماینوکسیدیل افزایش خون رسانی به ریشه موها بوده که باعث کاهش ریزش موها و تحریک رویش موهای جدید می گردد که مورد تایید FDA می باشد، ما نیز گاها در نسخه های درمانی آنرا تجویز می کنیم، البته ترکیبات دیگری مانند ال آرژنین(L-Arginine)، ریشه گیاه جینسنگ(Ginseng Root) و برگ گیاه جینکو بیلوبا(Ginkgo Biloba leaf) نیز همین عملکرد را دارند، لازم به ذکر است ماینوکسیدیل ریزش مو را درمان نمی کند و اگر علت ریزش مو که اکثرا عدم توازن مواد معدنی در بدن بوده اصلاح نشود استفاده از ماینوکسیدیل اثر بخش نبوده و اگر  باشد با قطع مصرف ریزش موها مجددا آغاز می گردد.

س. آقای دکتر قرص فیناستراید دارای تاییدیه FDA آمریکا می باشد و خیلی از پزشکان نیز آنرا تجویز می کنند، لطفا بیشتر توضیح بدهید؟

ج. بله دارای تاییدیه FDA می باشد اما برخی با مصرف آن دچار عوارض جانبی می شوند، شاید چند سال دیگر FDA مصرف این قرص را ممنوع اعلام کند مثل خیلی از داروهای دیگر که زمانی تایید شده بوده اند و بعد از مدتی، فروش و تولید آن ها ممنوع اعلام شده حال بماند چندین هزار  و یا میلیون نفر طی سال ها آن قرص را مصرف کرده اند، به عقیده من نمی توان صرفا به دلیل تایید FDA، روش یا قرصی را مبنای تجویز و درمان قرار داد، در ضمن هدف ما تنظیم کل متابولیزم و افزایش سلامت بدن است از این رو با تجویز هورمون های جایگزین هر چند که دارای تاییدیه باشند مخالف هستیم.

س. جناب دکتر آیا درست که می گویند کسانی که ماینوکسیدیل استفاده می کنند باید همیشه آنرا مصرف نمایند و در صورت قطع مصرف ریزش موها مجددا و حتی شدیدتر از قبل آغاز می گردد؟

ج. چنانچه علل ریزش مو که می تواند فاکتورهای متعددی از قبیل عدم توازن مواد معدنی در بدن، مشکلات تیروئید و غدد فوق کلیوی و غیره باشد درمان نشود و شخص صرفا برای جلوگیری از ریزش موها محلول ماینوکسیدیل مصرف نماید، مسلما با قطع مصرف ریزش موها مجددا آغاز می گردد، اما در کسانی که علل ریزش موهایشان ریشه یابی و برنامه درمانی کاملی را دنبال می کنند خیر با قطع مصرف به هیچ وجه موها دچار ریزش نمی شوند.

س. جناب دکتر من اکثر روش های درمان ریزش مو مانند پی آر پی، مزو تراپي، محلول های ضد ریزش مو و غیره را امتحان کرده ام اما هیچ نتیجه ای نداشته، علت چیست؟

ج. بدون بررسی علل ریزش مو، سنجش میزان مواد معدنی، ویتامین ها، هورمون ها و وضعیت متابولیزم  و غدد در بدن، انجام درمان های عمومی مانند پی آر پی و مزو تراپی و غیره معمولا بدون نتیجه است، به عنوان مثال در بسیاری از افراد علت ریزش مو ازدیاد برخی از مواد معدنی در بدن می باشد و حال مصرف بدون بررسی مواد معدنی و ویتامین ها چه به شکل خوراکی و چه بصورت تزریقی(مزو تراپی) می تواند باعث ازدیاد بیشتر برخی از مواد معدنی در بدن شود که خود عامل ریزش مو می باشند، ابتدا باید میزان مواد معدنی در بدن سنجیده شود سپس مکمل های مناسب بصورت خوراکی یا تزریقی تجویز گردند و مثال دیگر اگر ریزش مو به دلیل کم کاری غدد تیروئید یا فوق کلیوی باشد انجام پی آر پی و مزوتراپی مسلما بدون نتیجه بوده و اصولا نیازی به انجام آن ها نمی باشد. همان طور که در قسمت های مختلف سایت بارها توضیح داده ایم اولین گام برای درمان ریزش مو، تشخیص علل آن می باشد و با تشخیص صحیح مسلما در وقت و هزینه شما صرفه جویی و احتمال کسب نتیجه مطلوب به مراتب بیشتر می شود. پس توصیه می کنیم بدون بررسی از درمان بر اساس حدس و گمان یا توصیه دیگران خودداری نمایید.

س. جناب دکتر  آیا آلودگی هوا، شامپو و رنگ مو بر نتیجه آنالیز مو تاثیر می گذارند و لطفا درباره گستردگی استفاده از این روش در سایر کشورها توضیح دهید:

ج. در آنالیز مو ابتدا نمونه موها با مواد شیمیایی خاص شسته می شوند و از قطر آن ها کاسته شده در نتیجه فقط مواد لایه درونی تارهای مو آنالیز می شوند و شامپو، آلودگی هوا و رنگ مو که فقط سطح بیرونی تار مو را تحت تاثیر قرار می دهند بر نتیجه آنالیز تاثیر نمی گذارند، بیش از ده ها لابراتوار آنالیز مو در آمریکا، اروپا و استرالیا در حال فعالیت می باشند و بیش از هزاران پزشک و متخصص تغذیه در سراسر دنیا از این روش برای سنجش میزان مواد معدنی، فلزات سنگین و غیره استفاده می نمایند، پزشکانی که با نام holistic فعالیت می کنند بیشتر طرفدار این روش بوده و از آنجا که تفسیر آنالیز مو کار پیچیده و دشواریست هر پزشکی قادر به استفاده از این روش نمی باشد و باید دارای علم و تجربه کافی باشد.

در ضمن بنده به عنوان یک پزشک به دنبال بهترین روش برای تشخیص علل ریزش مو، درمان و کسب نتیجه مطلوب در متقاضیان هستم و بنا بر تجربه و نتیجه حاصله به نظرم آنالیز مو در کنار آزمایشات خون از دقیق ترین روش های تشخیصی می باشند.

س. جناب دکتر من در حال حاضر از تعدادی مکمل غذایی، قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل استفاده می کنم آیا مصرف آن ها در نتیجه آنالیز تاثیر منفی می گذارد و باید آن ها را برای مدتی استفاده نکرده و سپس مراجعه نمایم؟

ج. خیر، هیچ کدام از موارد ذکر شده در آنالیز مو تاثیر نمی گذارند، فقط یک هفته قبل از مراجعه مصرف ماینوکسیدیل و یا محلول های دیگر را قطع نمایید.

س. جناب دکتر آیا نکاتی را قبل از مراجعه و انجام آنالیز مو باید رعایت کنم؟

ج. قبل از مراجعه لطفا موهای خود را با یک شامپوی ملایم شسته(منظور از شامپوی ملایم شامپویی است که ضد شوره و ضد ریزش مو نباشد) و بعد از شستشو از هیچ ماده شیمیایی از قبیل نرم کننده، محلول های ضد ریزش مو، ژل و اسپری های حالت دهنده و غیره استفاده ننمایید. از زمان شستن موها تا 48 ساعت فرصت دارید برای نمونه برداری مراجعه نمایید و یا نمونه موهای خود را بچینید، لازم به ذکر است بلندی موها باید حداقل 2.5 سانتی متر باشد در غیر اینصورت صبر نمایید تا موها رشد کرده و سپس مراجعه نمایید. همچنین جهت تسریع در تکمیل اطلاعات پرونده خود می توانید ابتدا به یک آزمایشگاه خون مراجعه نمایید و آزمایش های: CBC, Vitamin D(25 OH), Ferritin, TIBC, TSH,T3, T4 را انجام دهید و جواب آزمایش ها را همراه خود بیاورید، اگر از قبل این آزمایشات را انجام داده اید نیاز به تکرار نمی باشد، مشروط بر آنکه از زمان انجام آن ها بیش از 6 ماه نگذشته باشد.

س. جناب دکتر آیا در دوران بارداری و شیردهی می توانم دوره درمان را با شما آغاز نمایم؟

ج. در دوران بارداری و شیردهی ما می توانیم برنامه غذایی و مکملی مناسب بر اساس نیازهای بدنتان برایتان تنظیم نماییم که سبب کاهش ریزش موها، افزایش سلامت و تغذیه بهتر جنین و یا کودک می گردد، اما اکثر محلول ها در دوران بارداری و 6 ماه اول شیردهی منع مصرف دارند و برای انجام دوره کامل درمان باید بعد از 6 ماه اول شیردهی اقدام نمایید.

س. جناب دکتر بنا به توضیحات شما یکی از دلایل اصلی ریزش مو هم در مردان و هم در زنان عدم توازن مواد معدنی در بدن است، علت فراگیر بودن آن چیست؟

ج. فاکتورهای متعددی سبب برهم خوردن توازن(کمبود یا ازدیاد) مواد معدنی در بدن انسان می شوند از جمله:

1. تغدیه نادرست 2. کاهش کیفیت مواد غذایی (از میوه ها گرفته تا گوشت دام ها و طیور) 3. زندگی پر استرس 4. مصرف الکل و استعمال دخانیات 5. آلودگی محیط زیست نیز باعث افزایش برخی فلزات سمی از جمله جیوه، کادمیوم، آرسنیک و سرب  در بدن انسان می گردد. 6. مصرف بدون بررسی مکمل های غذایی 7. عوامل مادرزادی: بسیاری از کودکان به دلیل تغذیه نادرست و یا مصرف بدون بررسی مکمل های غذایی توسط مادران باردار با عدم توازن مواد معدنی به دنیا می آیند که وقتی به سنین بالاتر می رسند عوارض ناشی از آن مانند ریزش مو و غیره نمایان می شود.

بنا بر آمار و تجربه ما ریزش مو به دلایل متابولیکی بسیار شایع تر از ریزش ارثی مو است و در بسیاری از موارد که فرد دچار ریزش بوده سایر مشکلات متابولیکی از جمله خستگی و کمبود انرژی، بی حوصلگی، عدم کنترل احساسات و استرس، ناتوانی جنسی، افسردگی، لاغری، چاقی و غیره را نیز تجربه می کند.

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای ا ابراهیمی، 27 سالهبعد از 4 ماه درمان

2 سال پیش کاشت مو انجام دادم و از نتیجه آن اصلا راضی نبودم، حدود 4 ماه از درمانم با دکتر نصیرزاده می گذرد و نتیجه قابل قبولی به دست ‌آورده‌ام.

Testimonialsآقای ن ح، 20 سالهبعد از 4 ماه درمان

از آغاز درمان هر ماه شاهد بهبود وضعیت موهایم هستم و هر ماه عکسی برای مقایسه با ماه قبل از موهایم می گیرم در حال حاضر این عکس ها برای قبل از درمان و ماه چهارم درمان است.

Testimonialsآقای حسن. م، 30 سالهبعد از 3 ماه درمان

الان دارم دوره دوم از داروها را میگذرونم. موهایم نسبت به قبل بسیار بهتر، ضخیم تر و پررنگ تر شده است. با تشکر از دکتر گرامی.

Testimonialsخانم پ.ز، 26 سالهبعد از 4 ماه درمان

به لطف شما روند بهبود قابل توجهی داشته ام. تارهای مو ضخیمتر شده است و موهای ریز جدیدی در حال رشد میباشد.دو عکس ضمیمه ایمیل شده است که وضعیت من قبل از شروع برنامه درمانی شما و دقیقا همین لحظه را نشان میدهد.

Testimonialsآقای اسفندیار ک، 46 سالهبعد از 5 ماه درمان

در یکی از سفرهایم با مسافر کناریم درهواپیما صحبت میکردم و بحث ما به ریزش موها کشیده شد. او که موهای خوبی داشت گفت چندی پیش دستخوش ریزش شدید مو شده بود که پس از درمان با دکتر نصیرزاده نه تنها از ریزش موهایش جلوگیری شد بلکه در مدتی کمتر از یکسال موهایش تقریبا به حالت اولیه برگشته! حس کنجکاوی باعث گرفتن آدرس و مراجعه ام به ایشان شد، حدودا 5 ماه بیشتر طول نکشید که موهایم بحالت اول برگشت و بعد از آنهم دیگر از ریزش مو خبری نشد که نشد.

Testimonialsآقای سیامک، ط 39 سالهبعد از 13 ماه درمان

یک روز داشتم آلبوم عکس هایم را نگاه می کردم، بعد از دیدن عکس ها برای اصلاح صورتم به جلوی آینه رفتم با مشاهده چهره ام تازه متوجه شدم چقدر موهایم در چند سال گذشته ریخته و چهره ام تغییر کرده، تصمیم گرفتم برای درمان اقدام کنم، یکی از دوستانم دکتر نصیرزاده را معرفی کرد و همان طور که در عکسهایی که ارسال کرده ام مشاهده می کنید نتیجه درمان فوق العاده بوده.

Testimonialsآقای کامران 29 سالهبعد از 5 ماه درمان

کم مویی در خانواده من امری جا افتاده بود تا اینکه از طریق مطالعه پی بردم این مشکل تا حدی قابل درمان است، با استفاده از اینترنت با دکتر آشنا شدم و تنها در ظرف 5 ماه درمان نتیجه خوبی گرفتم، موضوع انقدر برای خانواده ام جالب بود که برادرم هم تحت نظارت ایشان در حال ترمیم موهایش می باشد. واقعا متشکرم جناب دکتر نصیرزاده.

Testimonialsآقای وحید ل 44 سالهبعد از 6 ماه درمان

نزدیک یکسال بود از داروخانه نزدیک محل کارم انواع و اقسام محلول های ضد ریزش مو را با صرف هزینه هنگفت برای ریزش شدید موهام می گرفتم، هر دفعه مسئول داروخانه محصول جدیدی را که گران هم بود پیشنهاد میکرد، اما نتیجه زیادی نمی گرفتم و تقریبا داشتم با خودم کنار می آمدم که راهی برای جلوگیری از طاس شدنم وجود ندارد، تا با دکتر نصیرزاده آشنا و درمان را شروع کردم، شش ماه از آغاز درمانم میگذرد و احساس میکنم سالها جوان شده ام.

Testimonialsآقای 33 سالهبعد از 6 ماه درمان

یک روز که به سلمانی برای مرتبط کردن دور موهایم رفته بودم، آرایشگرم گفت یک مشتری دارم که یک دکتری پیدا کرده و از درمان با او نتیجه عالی گرفته. بهش گفتم ای بابا چند تاشونو رفتم فایده ای نداره، گفت این مشتریم موهایش کامل در اومده. بهرحال آدرسو گرفتم و به آن مراجعه و دستورالعمل های ارائه شده را انجام دادم و تا این لحظه از نتیجه راضی هستم.