غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

درمان لاغری چیست و چگونه وزن خود را افزایش دهیم؟

درمان لاغری

لاغری و کمبود وزن یکی از مشکلاتی است که بسیاری با آن مواجه می باشند، مسلما تناسب اندام تاثیر قابل توجهی بر جذابیت و افزایش اعتماد به نفس می گذارد. از طرفی لاغری و کمبود وزن گاها سبب آزردگی و حتی خجالت در بعضی از افراد بویژه در آقایان می شود. همان طور که چاقی سلامت انسان را به خطر می اندازد لاغری بیش از حد نیز سبب بروز مشکلاتی برای سلامت انسان می گردد.

چگونه چاق شویم و درمان لاغری چیست بهترین روش برای چاق شدن و افزایش وزن چیست، سوالات مهمی است در ذهن افرادی که قصد افزایش وزن دارند که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

قبل از بررسی علل لاغری و نحوه صحیح افزایش وزن اجازه دهید بحث را با محاسبه وزن ایده آل برای هر فرد شروع کنیم.

حتما بخوانید: گلوتامین چیست؟ آیا مکمل های گلوتامین چاق کننده است؟

چگونه وزن ایده آل خود را محاسبه کنیم؟

قد خود را با واحد سانتی متر اندازه گیری و آنرا از عدد 110 کم نمایید. برای خانم ها عدد بدست آمده وزن ایده آل انهاست و البته با توجه به شرایط سنی آن ها این عدد می تواند تا 3 کیلوگرم کمتر و یا بیشتر باشد. به عنوان مثال قد خانمی 160 سانتی متر است آنرا از عدد 110 کسر می کنیم، عدد بدست آمده 50 است و وزن ایده آل برای او 47 الی 53 کیلو گرم می باشد.

برای آقایان نیز قد آن ها با واحد سانتی متر را از عدد 110 کسر می کنیم، عدد بدست آمده حداقل وزنی است که باید داشته باشند و اگر وزنشان از عدد حاصله کمتر است یعنی لاغر و دچار کمبود وزن می باشند و باید برنامه درمانی مناسب جهت افزایش وزن و درمان لاغری را زیر نظر متخصص تغذیه دنبال کنند. به عنوان مثال قد مردی 180 سانتی متر می باشد حداقل وزن برای او 70 کیلو گرم است، وزن ایده آل می تواند تا 8 کیلو گرم بیشتر از عدد بدست باشد، یعنی وزن ایده آل برای این مثال 70 الی 78 کیلو گرم است.

حتما بخوانید: بهترین منابع غذایی حاوی پروتئین برای افراد لاغر اندام کدامند و چقدر باید مصرف شوند؟

علل لاغری و نحوه صحیح چاق شدن چیست؟

دو دلیل اصلی و کاملا متفاوت می توانند سبب لاغری و جلوگیری از افزایش وزن شده که باید بررسی شوند:

1) سرعت سریع متابولیزم بدن
2) عدم توانایی دستگاه گوارش در هضم و جذب کامل مواد غذایی

سرعت سریع متابولیزم بدن:

میزان فعالیت غدد فوق کلیوی(آدرنال) و تیروئید و یا به عبارتی میزان هورمون های ترشح شونده توسط این غدد تعیین کننده سرعت متابولیزم بدن می باشند، اگر این غدد پر کار باشند سرعت متابولیزم بدن سریع(Fast Oxidizer) و اگر کم کار، سرعت متابولیزم بدن کند(Slow Oxidizer) خواهد بود.

در افرادی که سرعت متابولیزم بدنشان سریع است، بخش اصلی از مواد غذایی سریعا به انرژی تبدیل می شود و بدن تمایلی به تبدیل مواد غذایی به چربی و ذخیره آن ها ندارد و در نتیجه فرد در چاق شدن و افزایش وزن دچار مشکل می شود، این افراد فعال، پرکار و میزان خواب و استراحتشان کم می باشد و تقریبا بخش اصلی انرژی بدست آمده از تغذیه آن ها صرف انجام فعالیت های بدنی، فکری، جنسی و غیره می شود. در نگاه اول شاید سرعت سریع متابولیزم بدن نکته مثبتی به نظر آید اما در واقع اگر این روال ادامه یابد بدن برای تولید انرژی بیشتر به مصرف ذخایر مواد معدنی و ویتامین های خود پرداخته و به مرور زمان علاوه بر لاغری مشکلاتی از قبیل تخریب دندان ها، پوست، مو و غیره نیز پدید می آیند. افراد با متابولیزم سریع ممکن است عوارضی مانند بی خوابی، بی قراری و هجوم افکار را نیز تجربه کنند.

در آزمایشات خون این دسته از افراد معمولا میزان هورمون های غده تیروئید(T3, T4, TSH)  بیش از حد طبیعی است و آن ها دچار پر کاری غده تیروئید می باشند.

حتما بخوانید: آیا روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود دارد؟

مشکلات دستگاه گوارش:

در بعضی از افراد لاغر دستگاه گوارش آن ها قابلیت هضم و جذب کامل مواد غذایی را ندارد، به عبارتی آنزیم های گوارشی به اندازه کافی توسط کبد و لوزالمعده(پانکراس) تولید نمی شوند، علت اصلی آن نیز کمبود بعضی از مواد معدنی و ویتامین هایی است از قبیل آ، ب، ث، ای، منیزیم، روی، منگنز و غیره که سیستم گوارش برای تولید آنزیم ها از آن ها استفاده می کند، در اصلاح به این مواد کوانزیم گویند. در مواردی نیز ازدیاد برخی از مواد معدنی مانند آهن و مس سبب اختلال در فعالیت دستگاه گوارش می شود و نتیجه آن کاهش تولید آنزیم های گوارشی، عدم هضم و جذب کامل مواد غذایی و  حتی بروز سایر مشکلات از قبیل یبوست، بی اشتهایی و غیره خواهد بود و در نهایت مانعی است برای چاق شدن و افزایش وزن.

برخلاف گروه اول این افراد معمولا سرعت متابولیزم بدنشان کند بوده و از نظر میزان انرژی معمولی و یا گاها افرادی کم توان و کم انرژی می باشند.

در آزمایشات خون این دسته از افراد لاغر میزان هورمون های غده تیروئید در حد طبیعی است اما فاکتورهای مرتبط با فعالیت غدد فوق کلیوی پایین تر از حد نرمال می باشند به عبارتی این افراد دچار کم کاری غدد فوق کلیوی (آدرنال) هستند.

برنامه ما برای درمان لاغری :

در برنامه درمانی ما با انجام آزمایش های خون ابتدا وضعیت متابولیزم، فعالیت غدد تیروئید و آدرنال و میزان عناصر معدنی و ویتامین ها در بدن بررسی می گردند و بر اساس اطلاعات بدست آمده برنامه های غذایی متنوع، مکمل‌های غذایی و درمان مناسب تجویز می‌شود که سبب تنظیم متابولیزم و تولید کافی آنزیم های گوارشی می گردد و فرد در مدت زمان کوتاه به وزن ایده ال بدون نیاز به پرخوری دست می یابد.

تذکر: لطفا بدون بررسی و تجویز پزشک و یا متخصص تغذیه به منظور درمان لاغری و افزایش وزن از مکمل های غذایی و یا پودرهای افزاینده وزن استفاده ننمایید، ممکن است این محصولات حاوی مواد معدنی باشند که بدنتان به آن ها احتیاج نداشته و سبب بر هم خوردن بیشتر توازن مواد معدنی و بروز مشکلات دیگر شوند.

جهت کسب اطلاعات درباره چگونگی آغاز درمان با ما لطفا اینجا کلیک کنید.

نمونه هایی از نتایج درمان:

نمونه‌هایی از نتایج درمان

19 ساله بعد از 4 ماه

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای ن ح، 20 سالهبعد از 4 ماه درمان

از آغاز درمان هر ماه شاهد بهبود وضعیت موهایم هستم و هر ماه عکسی برای مقایسه با ماه قبل از موهایم می گیرم در حال حاضر این عکس ها برای قبل از درمان و ماه چهارم درمان است.

Testimonialsخانم پ.ز، 26 سالهبعد از 4 ماه درمان

به لطف شما روند بهبود قابل توجهی داشته ام. تارهای مو ضخیمتر شده است و موهای ریز جدیدی در حال رشد میباشد.دو عکس ضمیمه ایمیل شده است که وضعیت من قبل از شروع برنامه درمانی شما و دقیقا همین لحظه را نشان میدهد.

Testimonialsآقای اسفندیار ک، 46 سالهبعد از 5 ماه درمان

در یکی از سفرهایم با مسافر کناریم درهواپیما صحبت میکردم و بحث ما به ریزش موها کشیده شد. او که موهای خوبی داشت گفت چندی پیش دستخوش ریزش شدید مو شده بود که پس از درمان با دکتر نصیرزاده نه تنها از ریزش موهایش جلوگیری شد بلکه در مدتی کمتر از یکسال موهایش تقریبا به حالت اولیه برگشته! حس کنجکاوی باعث گرفتن آدرس و مراجعه ام به ایشان شد، حدودا 5 ماه بیشتر طول نکشید که موهایم بحالت اول برگشت و بعد از آنهم دیگر از ریزش مو خبری نشد که نشد.

Testimonialsآقای 33 سالهبعد از 6 ماه درمان

یک روز که به سلمانی برای مرتبط کردن دور موهایم رفته بودم، آرایشگرم گفت یک مشتری دارم که یک دکتری پیدا کرده و از درمان با او نتیجه عالی گرفته. بهش گفتم ای بابا چند تاشونو رفتم فایده ای نداره، گفت این مشتریم موهایش کامل در اومده. بهرحال آدرسو گرفتم و به آن مراجعه و دستورالعمل های ارائه شده را انجام دادم و تا این لحظه از نتیجه راضی هستم.