غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

درمان ناتوانی جنسی، انزال زودرس و اختلال نعوظ چیست؟

درمان ناتوانی جنسی

امروزه ناتوانی جنسی به یکی از مشکلات جدی برای بسیاری تبدیل شده است. روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است و چنانچه زن و یا مرد دچار ناتوانی جنسی باشند تاثیری مستقیم بر جنبه های مختلف زندگی مشترک آن ها خواهد گذاشت.

بنا بر آمار منتشر شده توسط مدیریت سازمان فرهنگی ملی جوانان در کشوری مثل ایران 60 درصد از آمار طلاق به دلیل مشکلات جنسی است و در بیشتر موارد نیز ناتوانی جنسی از سوی مردان می باشد.

انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ مشکلات متداول در مردان می باشند. خوشبختانه هر دو مشکل براحتی قابل درمان بوده و مسئله اصلی عدم آگاهی مردان از نحوه صحیح درمان آن ها است. از آنجا که تبلیغات کذب و غیر علمی درباره محصولات درمان کننده ناتوانی جنسی فراوان است اولین روشی که توسط مردان انتخاب می شود خرید اینگونه محصولات است که معمولا در قالب کرم و یا قرص برای درمان انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ به فروش می روند. این محصولات یا بی اثرند یا تا زمانی که از آن ها استفاده می شود کمی سبب افزایش توانایی های جنسی می گردند اما با قطع مصرف مشکلات بیش از گذشته نمایان می شوند و با توجه به عدم کسب نتیجه از مصرف آن ها، این تصور در ذهن مردان بوجود می آید که ناتوانی جنسی  در آن ها غیر قابل درمان است.

 اگر به ناتوانی جنسی، زود انزالی، ناتوانی در نعوظ، عدم توانایی در حفظ نعوظ  و سایر مشکلات دچار هستید به جای خرید این محصولات تحت نظر پزشک درمان را شروع کنید.

حتما بخوانید: آیا روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود دارد؟

روابط جنسی:

روابط جنسی صحیح (منظور ارضاء شدن طرفین حین رابطه است) برای حفظ یک رابطه، سلامت جسم و روان الزامی است و چنانچه هر یک از طرفین به دفعات مورد نیازش رابطه جنسی با شریکش نداشته باشد و ارضا نشود حس عدم رضایت از رابطه خواهد داشت هر چقدر هم که سایر جنبه های رابطه ایده آل باشند.

از طرف دیگر شخصی که به ناتوانی جنسی مبتلاست با عدم اعتماد به نفس، خجالت، بدبینی و ترس از خیانت روبرو می شود. حال تصور کنید یک طرف با حس عدم رضایت و طرف دیگر با حس بدبینی مواجه باشد و نتیجه می شود بروز مشکلات و در نهایت جدایی!

حتما بخوانید: آنچه مردان باید درباره غده پروستات و بیماری های آن بدانند!

روابط جنسی صحیح علاوه بر تاثیر بر روان انسان سبب افزایش سلامت بدن نیز می گردد. بعضی از اثراث مثبت آن عبارتند از:

1. بهبود کیفیت خواب: بعد از ارضا شدن هورمون پرولاکتین در خون آزاد می شود که سبب حس آرامش و خواب آلودگی می گردد، از این رو روابط جنسی در شب کمک به بهبود خواب می کند.

2. کاهش استرس و افزایش حس نشاط: روابط جنسی سبب ایجاد صمیمیت با شریک زندگی می شود و از استرس و نگرانی می کاهد و همچنین باعث ترشح بیشتر هورمون کورتیزول توسط غدد فوق کلیوی می گردد، این هورمون  باعث افزایش حس نشاط و شادی می شود.

3. کاهش حملات قلبی: رابطه جنسی باعث حفظ توازن بین دو هورمون تستوسترون و استروژن می گردد و از خطر ابتلا به حملات قلبی می کاهد.

4. کاهش خطر ابتلا به مشکلات پروستات در مردان: تحقیقات نشان می دهند مردانی که بصورت منظم مثلا 1 بار در هفته روابط جنسی دارند در قیاس با افرادی که با فاصله زیاد روابط جنسی را تجربه می کنند کمتر به مشکلات پروستات مبتلا می شوند.

5. تقویت سیستم ایمنی: تحقیقات در دانشگاه ویلکس در پنسیلوانیا نشان می دهد روابط جنسی متعادل سبب افزایش میزان بعضی از آنتی بادی ها (پادتن ها) در بدن می شود و شانس ابتلا به برخی از بیماری هایی که از طریق ویروس و باکتری به انسان منتقل می شوند از قبیل سرما خوردگی کاهش می یابد.

حتما بخوانید: هر آنچه که باید درباره دیابت یا مرض قند بدانید!

سیستم تناسلی در مردان چگونه عمل می کند:

در زیر به زبان ساده  برای شما توضیح می دهم دستگاه تناسلی در مردان به چه شکل عمل می کند:

سیستم  جنسی در مردان شامل بخش های مختلفی از قبیل بیضه ها که محل تولید اسپرم و بخشی از هورمون تستوسترون می باشند، آلت، پروستات و چند قسمت دیگر است، غدد فوق کلیوی (آدرنال) که بروی هر کلیه قرار گرفته اند نیز مقداری هورمون تستوسترون تولید می کنند. علتی که بیضه ها در خارج از بدن قرار دارند این است که دما برای تولید اسپرم باید 2 درجه سانتی گراد کمتر از دمای عمومی بدن باشد از این رو این عضو در خارج از بدن واقع شده تا بتواند اسپرم را براحتی تولید کند.
هورمون تستوسترون که توسط بیضه ها و غدد فوق کلیوی تولید می شود عامل ایجاد تمایلات جنسی در مردان و آنچه که باعث تفاوت بین زنان و مردان است می باشد. قدرت عضلات بیشتر، موهای بدن، صدای بم مردان نسبت به زنان و غیره همه تاثیر این هورمون بر بدن مردان از بدو تولد تا بزرگسالی است. غدد فوق کلیوی با همکاری کلیه ها مسئول تنظیم فشار خون می باشند و در حین روابط جنسی با پمپ بیشتر خون در آلت سبب نعوظ آن می گردند.

کاهش تولید تستوسترون توسط بیضه ها و غدد فوق کلیوی سبب کم شدن تمایلات جنسی در مردان می گردد. وقتی غدد فوق کلیوی کم کار شوند در روابط جنسی دستوری از طرف این غدد به کلیه ها جهت افزایش فشار خون صادر نمی شود و خون با شدت کافی وارد عروق آلت تناسلی نمی گردد و مشکلاتی از قبیل ناتوانی در نعوظ پدید می آیند. از آنجا که فعالیت غدد فوق کلیوی مرتبط است با سیستم اعصاب مرکزی کم کاری آن می تواند به مشکلاتی از قبیل انزال زودرس دامن زند، معمولا افرادی که به کم کاری غدد فوق کلیوی مبتلا می باشند علاوه بر مشکلات جنسی، علائمی از قبیل خستگی زودرس، بی حوصلگی، ضعف بدنی و افسردگی خفیف را نیز تجربه می کنند.

یکی دیگر از عوامل ایجاد ناتوانی در نعوظ، کم خونی است که سبب کاهش خون رسانی به آلت تناسلی و پدید آمدن مشکلات ذکر شده می گردد.

حتما بخوانید: فواید آرژنین چیست و مصرف آن برای چه افرادی سودمند است؟

مشکلات جنسی در بانوان:

مشکلات معمول در بانوان عبارتند از سردی جنسی (عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی)، دیر ارضایی و خشکی واژن. عوامل مختلفی از قبیل کم کاری تیروئید و غدد فوق کلیوی، کیست تخمدان و کمبود مواد مغذی در بدن سبب بروز مشکلات جنسی در بانوان می گردند که باید از طریق انجام آزمایش های خون مورد بررسی قرار گیرند.

درمان ناتوانی جنسی:

کم کاری تیروئید و غدد فوق کلیوی، کم خونی، اختلالات هورمونی، استرس، کمبود مواد مغذی از قبیل روی، ویتامین د، ویتامین ب12 و سایر عوامل می توانند باعث بروز ناتوانی جنسی در بانوان و آقایان گردند که ابتدا باید از طریق آزمایشات خون مورد بررسی قرار گیرند و سپس درمان مناسب توصیه گردد.

بنا بر تجربه  و درمان بسیاری از بیمارانی که با ناتوانی جنسی روبرو بوده اند، با تنظیم میزان مواد معدنی و ویتامین ها در بدن  و استفاده از دوز مناسب از گیاهان دارویی مانند جینسنگ، نخل اره ای، ماکا، جینکو بیلوبا و غیره در هر سنی براحتی توانایی های جنسی به حالت طبیعی بر می گردند و نیازی به هورمون درمانی  و یا استفاده از قرص هایی مانند ویاگرا و سیالیس که بسیاری از پزشکان آن را توصیه می کنند نمی باشد. این روش ها  فقط تا زمانی که از آن ها استفاده می شود اثر بخش می باشند و عوارض جانبی دارند و سیستم جنسی را هیچگاه تنظیم نمی کنند.

جهت کسب اطلاعات درباره چگونگی آغاز درمان با ما لطفا اینجا کلیک کنید.