غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

درمان ناتوانی جنسی، انزال زودرس و اختلال نعوظ چیست؟

درمان ناتوانی جنسی

امروزه ناتوانی جنسی به یکی از مشکلات جدی برای بسیاری تبدیل شده است. روابط جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است و چنانچه زن و یا مرد دچار ناتوانی جنسی باشند تاثیر مستقیم بر زندگی اجتماعی و مشترک آن‌ها خواهد گذاشت.

بنا بر آمار منتشر شده توسط مدیریت سازمان فرهنگی ملی جوانان در کشوری مثل ایران 60 درصد از آمار طلاق به دلیل مشکلات جنسی است و در بیشتر موارد نیز ناتوانی جنسی از سوی مردان می‌باشد.

انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ مشکلات متداول در مردان می‌باشند. خوشبختانه هر دو مشکل براحتی قابل درمان بوده و مسئله اصلی عدم آگاهی مردان از نحوه صحیح درمان آن‌ها است. از آنجا که تبلیغات کذب و غیر علمی درباره محصولات درمان کننده ناتوانی جنسی فراوان است اولین روشی که توسط مردان انتخاب می‌شود خرید اینگونه محصولات است که معمولا در قالب کرم و یا قرص برای درمان انزال زودرس و ناتوانی در نعوظ به فروش می‌روند. این محصولات یا بی اثرند یا تا زمانی که از آن‌ها استفاده می‌شود کمی سبب افزایش توانایی‌های جنسی می‌گردند اما با قطع مصرف مشکلات بیش از گذشته نمایان می‌شوند و با توجه به عدم کسب نتیجه از مصرف آن‌ها، این تصور در ذهن مردان بوجود می‌آید که ناتوانی جنسی  در آن‌ها غیر قابل درمان است.

 اگر به ناتوانی جنسی، زود انزالی، ناتوانی در نعوظ، عدم توانایی در حفظ نعوظ  و سایر مشکلات دچار هستید به جای خرید این محصولات تحت نظر پزشک درمان را شروع کنید.

حتما بخوانید: آیا روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود دارد؟

روابط جنسی:

روابط جنسی صحیح (منظور ارضاء شدن طرفین حین رابطه است) برای حفظ یک رابطه، سلامت جسم و روان الزامی است و چنانچه هر یک از طرفین به دفعات مورد نیازش رابطه جنسی با شریکش نداشته باشد و ارضا نشود حس عدم رضایت از رابطه خواهد داشت هر چقدر هم که سایر جنبه‌های رابطه ایده آل باشند.

حال اگر شخصی به ناتوانی جنسی مبتلا باشد با حس عدم اعتماد به نفس، خجالت، بدبینی و ترس از خیانت روبرو می‌شود و طرف دیگر نیز احساس عدم رضایت می‌کند و نتیجه آن می‌شود بروز مشکلات و در نهایت جدایی!

حتما بخوانید: آنچه مردان باید درباره غده پروستات و بیماری های آن بدانند!

سیستم تناسلی در مردان چگونه عمل می کند:

در زیر به زبان ساده برای شما توضیح می‌دهم دستگاه تناسلی در مردان به چه شکل عمل می‌کند و علت بروز ناتوانی و مشکلات جنسی چیست:

سیستم  تناسلی در مردان شامل بخش‌های مختلفی از قبیل بیضه‌ها که محل تولید اسپرم و بخشی از هورمون تستوسترون می‌باشند، آلت، پروستات و چند قسمت دیگر است. علتی که بیضه‌ها در خارج از بدن قرار دارند این است که دما برای تولید اسپرم باید 2 درجه سانتی گراد کمتر از دمای عمومی بدن باشد از این رو این عضو در خارج از بدن واقع شده تا بتواند اسپرم را براحتی تولید کند. غدد فوق کلیوی (آدرنال) که بروی هر کلیه قرار گرفته‌اند نیز مقداری هورمون تستوسترون تولید می‌کنند و بخشی از سیستم تناسلی محسوب می‌شوند.

هورمون تستوسترون یا همان هورمون مردانه که توسط بیضه‌ها و غدد فوق کلیوی تولید می‌شود عامل ایجاد تمایلات جنسی در مردان و آنچه که باعث تفاوت بین زنان و مردان است می باشد. قدرت عضلات بیشتر، موهای بدن، صدای بم مردان نسبت به زنان و غیره همه تاثیر این هورمون بر بدن مردان از بدو تولد تا بزرگسالی است. غدد فوق کلیوی با همکاری کلیه‌ها مسئول تنظیم فشار خون می‌باشند و در حین روابط جنسی با پمپ بیشتر خون در آلت سبب نعوظ آن می گردند.

کاهش تولید تستوسترون توسط بیضه‌ها و غدد فوق کلیوی سبب کم شدن تمایلات جنسی در مردان می‌گردد. وقتی غدد فوق کلیوی کم کار شوند در روابط جنسی دستوری از طرف این غدد به کلیه‌ها جهت افزایش فشار خون صادر نمی شود و خون با شدت کافی وارد عروق آلت تناسلی نمی گردد و مشکلاتی از قبیل ناتوانی در نعوظ یا نعوظ ناپایدار پدید می‌آیند. از آنجا که فعالیت غدد فوق کلیوی مرتبط است با سیستم اعصاب مرکزی کم کاری آن می‌تواند به مشکلاتی از قبیل انزال زودرس دامن زند.البته انزال زودرس می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد از جمله خودارضایی بیش از حد در دوران نوجوانی.

معمولا افرادی که به کم کاری غدد فوق کلیوی مبتلا می‌باشند علاوه بر مشکلات جنسی، علائمی از قبیل خستگی زودرس، بی حوصلگی، ضعف بدنی و افسردگی خفیف را نیز تجربه می‌کنند.

حال علل ضغیف شدن غدد فوق کلیوی چیست؟ ضعف غدد فوق کلیوی در دنیای مدرن یک مشکل بسیار شایع است که به مرور زمان ایجاد می‌شود. استرس، کاهش کیفیت مواد غذایی، تغذیه ناصحیح و سبک زندگی ناسالم، روابط جنسی بیش از حد بدون جبران مواد مغذی مورد نیاز بدن و غیره می‌توانند باعث تهی شدن این غدد شوند. توصیه می‌کنم مقاله غدد فوق کلیوی را کامل مطالعه بفرمایید. جهت مطالعه اینجا کلیک کنید! با آزمایشات خون و تنظیم سطح مواد مغذی در بدن بوسیله مکمل‌های غذایی  می‌توان فعالیت غدد فوق کلیوی، انرژی و توانایی‌های جنسی را براحتی به حال طبیعی بازگرداند.

یکی دیگر از عوامل ایجاد ناتوانی در نعوظ، کم خونی است که سبب کاهش خون رسانی به آلت تناسلی و پدید آمدن مشکلات ذکر شده می‌گردد که از طریق آزمایش خون CBC می‌توان آنرا بررسی نمود.

حتما بخوانید: فواید آرژنین چیست و مصرف آن برای چه افرادی سودمند است؟

مشکلات جنسی در بانوان:

مشکلات معمول در بانوان عبارتند از سردی جنسی (عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی)، دیر ارضایی و خشکی واژن. عوامل مختلفی از قبیل کم کاری تیروئید و غدد فوق کلیوی، کیست تخمدان و کمبود مواد مغذی در بدن سبب بروز مشکلات جنسی در بانوان می‌گردند که باید از طریق انجام آزمایش‌های خون مورد بررسی قرار گیرند.

درمان ناتوانی جنسی:

مهمترین گام در درمان ناتوانی جنسی ریشه یابی علل آن می‌باشد. کم کاری تیروئید و غدد فوق کلیوی، کم خونی، اختلالات هورمونی، استرس، کمبود مواد مغذی از قبیل روی، ویتامین د، ویتامین ب12 و سایر عوامل می‌توانند باعث بروز ناتوانی جنسی در بانوان و آقایان گردند که از طریق آزمایشات خون براحتی قابل تشخیص می‌باشند.

بنا بر تجربه  و درمان بسیاری از بیمارانی که با ناتوانی جنسی روبرو بوده‌اند با تنظیم میزان مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن با استفاده از مکمل‌های غذایی  و استفاده از دوز مناسب از گیاهان دارویی مانند جینسنگ، نخل اره ای، ماکا، جینکو بیلوبا و غیره در هر سنی براحتی توانایی‌های جنسی به حالت طبیعی بر می‌گردند و نیازی به هورمون درمانی  و یا استفاده از قرص‌هایی مانند ویاگرا و سیالیس نمی‌باشد که بسیاری از پزشکان آن را توصیه می‌کنند این روش‌ها فقط تا زمانی که از آن‌ها استفاده می‌شود اثر بخش می‌باشند و عوارض جانبی دارند و سیستم تناسلی را هیچگاه تنظیم نمی‌کنند.

جهت کسب اطلاعات درباره چگونگی آغاز درمان با ما لطفا اینجا کلیک کنید.