غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

چگونه پوست خود را جوان کنیم و از چین و چروک ها بکاهیم؟

جوانسازی پوست

همه ما به دنبال پوستی جوان هستیم و سعی بر آن داریم تا از سرعت پیری و چین و چروک پوستمان بکاهیم. برای جوانسازی پوست انواع محصولات از کلاژن سازها گرفته تا مکمل های ویتامینی، کرم و لوسیون ها و انواع روش های زیبایی مانند بوتاکس، پی آر پی (PRP)، فیلر و غیره وجود دارند که هر کدام با توجه به سن، جنسیت و وضعیت پوست برای شخصی مناسب می باشند و استفاده از هر کدام نیازمند مشاوره با پزشک متخصص می باشد.

اصول مراقبت از پوست بویژه برای افراد بالای 30 سال عبارتند از:

1. انتخاب شوینده با PH مناسب با توجه به میزان چربی و حساسیت پوست و تعیین دفعات مناسب برای شستشو در شبانه روز

2. انتخاب کرم روز و شب مناسب با توجه به سن، جنسیت، وضعیت پوست و شرایط آب هوای محل زندگی

3. انتخاب مکمل های غذایی مناسب که می تواند شامل ویتامین ها، مواد معدنی، کلاژن سازها، اسیدهای چرب غیر اشباع و یا ترکیبات گیاهی باشد و تعیین دوز و مدت مصرف آن ها بر اساس نتیجه آزمایشات خون

4. در صورت نیاز با توجه به هدف و وضعیت پوست توصیه به استفاده از روش های زیبایی مانند لیزر، بوتاکس، فیلر و غیره که باید به شکل دقیق تعداد دفعات، زمان بندی و حتی برند و نوع مواد مصرفی آن مشخص شود. (این مرحله معمولا برای افراد بالای 50 سال توصیه می شود)

یک برنامه تخصصی و کامل باید شامل 3 مرحله ابتدایی ذکر شده باشد و بصورت همزمان اجرا شود تا تاثیر قابل ملاحظه ای در جوانسازی پوست بگذارد یعنی هم به شکل موضعی به پوست رسیدگی شود و هم به شکل طبی و استفاده از مکمل های غذایی و در اکثر مواقع نیاز به مرحله 4 و استفاده از روش های پزشکی و زیبایی نمی باشد و نتیجه مناسبی حاصل می شود.

در برنامه ای که بنده ارائه می کنم به شکل تخصصی و بر اساس نتیجه آزمایشات خون مکمل های غذایی صحیح با دوز و مدت مصرف انتخاب می گردند. زمانی که سطح ویتامین ها، مواد معدنی، هورمون ها و نسبت اسیدهای چرب امگا 3،6،9 در بدن تنظیم گردند قابلیت پوست در تولید کلاژن و سلول های جدید افزایش می یابد که این امر کمک به جوانسازی، شفاف و سفت شدن پوست کرده و از سرعت پیری آن می کاهد همچنین کرم های متناسب با سن، جنسیت، وضعیت پوست و آب و هوا که می تواند شامل یک یا چند کرم از جمله کرم روز و شب، لایه بردار، ضد چروک، شفاف کننده و ضد لک و غیره باشد انتخاب می گردد که بصورت موضعی کمک به بازسازی و جوانسازی پوست می کنند.

این برنامه علاوه بر اینکه به شکل تخصصی به جوانسازی پوست کمک می کند باعث تنظیم متابولیسم و سلامت عمومی بدن نیز می گردد زیرا مکمل های غذایی که بخشی از این برنامه می باشند بر اساس آزمایشات خون و نیازهای بدن توصیه می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه شروع درمان به صفحه آغاز درمان مراجعه کنید.

نمونه‌هایی از نتایج درمان

42 ساله بعد از 3 ماه

نمونه‌هایی از نتایج درمان

52 ساله بعد از 6 ماه

نمونه‌هایی از نتایج درمان

54 ساله بعد از 6 ماه