غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

با نقش عنصر کروم(Chromium) در متابولیزم قند آشنا شوید

chromium

کروم یک ماده معدنی است که نقش اصلی آن کمک به متابولیزم و تنظیم قند می باشد، بدن ما به مقدار بسیار کمی به کروم نیاز دارد و از این جهت کروم جز مواد معدنی کمیاب محسوب می شود.

عملکرد و نقش کروم در بدن انسان:

کروم باعث افزایش سرعت متابولیزم و انرژی بدن می شود. بدن از کروم برای تولید اسید های چرب و کلسترول استفاده می کند که این نوع چربی ها برای فعالیت مغز و تولید بعضی از هورمون ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.

حتما بخوانید: قهوه برای چه افرادی مفید و برای چه کسانی مضر است؟

این ماده معدنی کمک می کند قند از سطح خون جمع آوری و وارد سلول ها گردد تا در آنجا به انرژی و ای تی پی(ATP) تبدیل شود، محققین پزشکی بر این باورند که یکی از دلایل ابتلا به دیابت نوع 2 می تواند کمبود کروم و سایر مواد معدنی که بدن از آن ها برای متابولیزم گلوگز استفاده می کند از قبیل منیزیم، روی و منگنز باشد و به همین جهت بسیاری از پزشکان و متخصصین تغذیه مصرف مکمل های غذایی حاوی کروم را برای افراد دیابتی مفید می دانند.

کروم با تنظیم متابولیزم و کنترل قند باعث کاهش نوسانات قند در خون و میل به مصرف بیش از حد مواد قندی و شیرین می شود، به همین دلیل یکی از علائم کمبود کروم در بدن تمایل به مصرف بیش از حد مواد قندی و شیرینیجات می باشد که این مسئله خود باعث چاقی و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو می گردد.

کروم همچنین کمک به افزایش متابولیزم چربی ها و تبدیل آن ها به انرژی می کند و با این مکانیزم باعث افزایش انرژی بدن، کاهش چربی ها و افزایش حجم و قدرت عضلات می گردد.

حتما بخوانید: فواید چای سبز برای بدن چیست و چند لیوان چای سبز در روز بنوشیم؟

مقدار نیاز روزانه بدن به کروم:

مردان بین سنین 19 تا 50 سال 35 میکرو گرم

زنان بین سنین 19 تا 50 سال 25 میکرو گرم

مردان بالای 50 سال 30 میکروگرم

و زنان بالای 50 سال نیازمند 20 میکروگرم کروم در روز می باشند.

منابع غذایی حاوی کروم:

کلم بروکلی، مخمر آبجو، بعضی از ادویه جات، سیب زمینی، سیب، موز، پرتقال، سیر، انگور، غلات با سبوس کامل از منابع غذایی حاوی کروم می باشند.

حتما بخوانید: روغن ماهی(امگا 3) چیست و برای چه بیماری هایی مفید است؟

مکمل های غذایی کروم:

مکمل های غذایی کروم توسط پزشکان و متخصصین تغذیه جهت کمک به درمان بعضی از مشکلات و بیماری ها تجویز می شوند، که برخی از آن ها عبارتند از:

کمک به درمان دیابت نوع 2

کمک به کاهش کلسترول بد(LDL) و افزایش کلسترول خوب(HDL)

کمک به کاهش وزن و چربی های بدن و افزایش حجم عضلات

کمک به افزایش سرعت متابولیزم و انرژی در بدن و تقویت غدد فوق کلیوی

کنترل اشتها و کاهش تمایل به مصرف بیش از حد شیرینیجات و مواد قندی

تذکر: مکمل های کروم حتما باید با نظر پزشک مصرف شوند.

حتما بخوانید: چگونه لاغر شویم و وزن خود را سریع کاهش دهیم؟

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای محمد م 49 سالهبعد از 5 ماه درمان

مدتی بود که بر اثر مشکلات پی در پی و استرس های فراوان موهایم شروع به ریزش کرد اوضاع روحیم خیلی بهم ریخته بود، خانواده ام دلداریم میدادند که وقتی از استرس هایت کاسته بشه همه چیز درست میشه، شکر خدا اوضاعم بهتر شد و استرس هایم برطرف گردید. تنها جای موهای ریخته شده آزارم میداد که بعد از چند ماه درمان زیر نظر دکتر نصیرزاده شکر خدا مشکلم حل شد و نتیجه نسبتا خوبی گرفتم.

Testimonialsآقای مهرداد 35 سالهبعد از 5 ماه درمان

به شنا زیاد علاقه دارم و سالهاست که شنا میکنم تدریجا موهایم شروع به ریزش کرد به چند پزشک متخصص مراجعه کردم همه معتقد بودند که به خاطر اثرات کلر استخره، مدتی استخر رفتن را کنار گذاشتم و از داروهای ضد ریزش مو استفاده کردم اما ریزش موهایم ادامه داشت، به طور اتفاقی با دکتر نصیرزاده آشنا شدم، پس از مراجعه و بررسیهایی که روی موهایم انجام شد در یک دوره کوتاه موهایم بحالت اول برگشته و برنامه استخر رفتنم هم ادامه دارد.

Testimonialsآقای حسین 28 سالهبعد از 11 ماه درمان

از وقتی یادم میاد شوره سر داشتم، در سال های اخیر ریزش مو هم به اضافه شد و قسمت جلوی سرم تقریبا خالی از مو شده بود، شاید طرز فکر من اینطوری باشه ولی به نظرم بخش مهمی از زیبایی چهره به مو ها بستگی داره، بعد از انجام درمان، شوره سر و ریزش موهایم بطور کلی از بین رفت، موهای قسمت جلوی سرم هم مجددا رشد کردند.

Testimonialsآقای وحید ل 44 سالهبعد از 6 ماه درمان

نزدیک یکسال بود از داروخانه نزدیک محل کارم انواع و اقسام محلول های ضد ریزش مو را با صرف هزینه هنگفت برای ریزش شدید موهام می گرفتم، هر دفعه مسئول داروخانه محصول جدیدی را که گران هم بود پیشنهاد میکرد، اما نتیجه زیادی نمی گرفتم و تقریبا داشتم با خودم کنار می آمدم که راهی برای جلوگیری از طاس شدنم وجود ندارد، تا با دکتر نصیرزاده آشنا و درمان را شروع کردم، شش ماه از آغاز درمانم میگذرد و احساس میکنم سالها جوان شده ام.