غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

مقایسه روش های بزرگ کردن و افزایش سایز سینه در خانم ها

بزرگ کردن سینه

روش های مختلفی برای بزرگ کردن سینه و فرم دهی بهتر آن ها از قبیل پروتز سینه(جراحی پروتز)، استفاده از قرص های گیاهی بزرگ کننده سینه، کرم های مخصوص و غیره برای بانوان وجود دارند، بعضی از این روش ها موثر و بعضی دیگر کم اثر و یا حتی بی اثر می باشند.

بهترین روش برای بزرگ کردن سینه کدام است؟ سوالی است که در ذهن اغلب خانم ها وجود دارد.

در این مقاله به بررسی روش های موثر برای بزرگ کردن سینه، معایب و مزایای آن ها می پردازیم:

پروتز سینه(جراحی پروتز)

طی یک عمل جراحی 1 الی 2 ساعته پروتزی که محتوی داخل آن از سیلیکون و یا سایر ترکیباب است در سینه ها قرار داده می شود. قبل از عمل جراحی شما می توانید با پزشک خود درباره اندازه و جنس پروتزها مشورت و با توجه به شرایط فیزیکی و سلیقه خود نوع مناسب را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: چگونه سریع لاغر شویم؟

معایت این روش:

هزینه گران

امکان جا به جا شدن پروتز سینه به دلایلی از قبیل ورزش کردن، کاهش و یا افزایش وزن و غیره که در این صورت مجددا باید عمل جراحی انجام شود تا پروتز فیت و در محل خود قرار گیرد.

خطر نشر ماده سیلیکون در صورتی که پروتز سینه در اثر ضربه آسیب ببیند.

اختلال در ماموگرافی و عکس برداری از سینه ها و بافت های اطراف آن: چنانچه قصد ماموگرافی و یا عکس برداری از سینه ها به منظور چکاپ برای تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری ها را داشته باشید وجود پروتز سینه مانع بزرگ برای رویت بافت این نواحی و تشخیص بیماری ها است.

احتمال کاهش حساسیت و تحریک پذیری سینه ها

سخت شدن شیردهی به نوزاد(البته چنانچه قصد بارداری و یا شیردهی داشته باشید)

بعضی از تحقیقات نشان می دهند ماده درون پروتزها به مرور زمان از ترک های میکروسکوبی نشر و وارد جریان خون می شود که می تواند برای سلامت بسیار خطرناک باشد، البته این مطب هنوز توسط اف دی ای(FDA) سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده است.(قابل ذکر است در گذشته بعضی از داروها و یا روش هایی که روزی مورد تایید اف دی ای بوده اند بعدا از لیست تایید خارج شده اند این ممکن است شامل پروتزهای سینه نیز بشود)

مزایای این روش:

نتیجه سریع و دلخواه

حتما بخوانید: درمان چاقی چیست؟ با غذاهای چربی سوز آشنا شوید!

چه کسانی می توانند عمل زیبایی پروتز سینه را انجام دهند؟

خانم های بالای سن 22 سال می توانند بعد از مشاوره با پزشک متخصص تحت این عمل زیبایی قرار گیرند البته این روش با توجه به معایبی که دارد بهتر است به عنوان آخرین گزینه و در صورت عدم کسب نتیجه از سایر روش های بزرگ کردن سینه انتخاب گردد.

همچنین عمل موفق و کاهش احتمال بروز مشکلات ذکر شده تا اندازه ای به جنس و کیفیت پروتز، مهارت پزشک جراح و مراقبت های شما بستگی دارد.

قرص های گیاهی بزرگ کننده سینه

ترکیبات این قرص ها معمولا شامل گیاهانی از قبیل شنبلیله، دانگ کوای، نخل اره ای، رازیانه، سیب زمینی وحشی مکزیکی، دامیانا و بوته خار شوک و سایر ترکیبات می باشند.

این گیاهان سبب افزایش طبیعی میزان بعضی از هورمون های زنانه از قبیل استروژن می شوند، که ابتدا سبب افزایش تراکم بافت سینه ها و سفتی آن ها شده و در مرحله بعد باعث افزایش سایز سینه ها می گردند. به این گیاهان پروهورمون گفته می شود و در حقیقت محرک طبیعی ترشح بعضی از هورمون ها می باشند.

مکانیزم عمل قرص های بزرگ کننده سینه همانند واکنشی است که در دوران بلوغ در دختر خانم ها اتفاق می افتد که سبب شکل گیری و بزرگ شدن سینه ها می شود.

معمولا در ماه اول استفاده از این قرص ها خانم ها سفت شدن سینه ها را تجربه می کنند و از ماه دوم تا چهارم شاهد افزایش سایز سینه های خود تا 3 کاپ می باشند.

استفاده از این قرص ها بی خطر و کم عوارض است و اگر بعد از کسب نتیجه قصد کاهش و یا افزایش شدید وزن نداشته باشید تغییری در سایز سینه ها مشاهد نخواهید کرد و اثر آن ها ماندگار خواهد بود.

حتما بخوانید: غذای چاق کننده و مناسب برای افراد لاغر اندام کدامند؟

اکثر خانم ها معمولا با استفاده از این قرص ها نتیجه مطلوبی کسب می کنند و به نظر می رسد از بین روش های بزرگ کردن سینه استفاده از این قرص ها انتخاب مناسبی است.

برای کسب نتیجه کامل نیاز است در کنار مصرف این قرص های گیاهی هفته ای یک عدد قرص ویتامین ای 400 واحد(Vitamin E 400IU) و یکروز درمیان یک عدد قرص روی(زینک) که حاوی 5 الی 10 میلیگرم روی و ویتامین های گروه ب باشد مانند قرص زینک پلاس استفاده گردد. بسیاری از هورمون ها و آنزیم ها در بدن برای ترشح نیاز به مواد مغذی ذکر شده دارند و امروزه با توجه به کاهش کیفیت مواد غذایی، استرس و تغذیه ناصحیح بسیاری از خانم ها دچار کمبود آن ها می باشند.

مصرف ویتامین E و قرص زینک پلاس علاوه بر کمک به کسب نتیجه بهتر برای سلامت مو، پوست و ناخن ها نیز مفید می باشند.

نکته مهم دیگر انتخاب برند معتبر از قرص های گیاهی بزرگ کننده سینه است. نمونه های تقلبی، ارزان قیمت و غیر معتبر از این قرص ها به وفور دیده می شود.

چه کسانی می توانند از قرص های گیاهی بزرگ کننده سینه استفاده نمایند؟

بانوان بالای سن 19 و کمتر از 50 سال

حتما بخوانید: با خواص معجزه آسای سیر آشنا شوید!

آیا موارد منع مصرف نیز وجود دارد؟

زنان باردار و شیرده، خانم های زیر سن 19 سال و افرادی که سابقه بیماری های سینه دارند و یا عمل پروتز سینه انجام داده اند نباید از این قرص ها استفاده کنند مگر با نظر و تشخیص پزشک.

آیا مصرف این قرص ها همراه با عوارض جانبی است؟

از آنجا که این قرص ها گیاهی است دارای عوارض جانبی نمی باشند اما به ندرت در برخی از بانوان باعث ایجاد جوش بروی پوست بدن و یا صورت می گردند که البته با پایان دوره و قطع مصرف این جوش ها نیز از بین می روند.

آیا مصرف این قرص ها واقعا تاثیر گذار است و باعث افزایش حجم سینه ها می گردد؟

چنانچه همراه با ویتامین E و دوز مناسب از روی(زینک) که به آن اشاره شد مصرف گردد بیشتر بانوان نتیجه مطلوبی کسب می کنند اما مسلما نمی توان گفت همگان نتیجه می گیرند عوامل بیوشیمیایی و ژنتیک نیز در آن دخلیل می باشند، بنا بر امار حدودا 80% از مصرف کنندگان از نتیجه راضی بوده اند.

در زیر نام برخی از برندهای معتبر از قرص های گیاهی بزرگ کننده سینه را ذکر می کنم:

قرص گیاهی Unique Natural Beauty: این محصول 100% گیاهی و ساخت کشور آمریکا است، ترکیباب آن عبارتند از: سیب زمینی وحشی(Wild Yam Extract)، گیاه نخل اره ای(Saw Palmetto)، دانگ کوای(Dong Quai)، دامیانا(Damiana)، رازیانه(Fennel Extract)، ریشه گیاه قاصدک(Dandelion Extract)، جینسنگ آسیایی(Asian Ginseng)، کلسیم(Calcium) و تعدادی دیگر از گیاهان.

هر بسته(قوطی) آن 60 قرص دارد و برای یکماه استفاده می شود و دوره معمول مصرف آن 3 الی 4 ماه است.

قیمت هر بسته آن در آمریکا حدود 70 دلار و یکی از موثرترین و پر طرفدارترین قرص های موجود در بازار آمریکا است.

مصرف این قرص در ماه اول باعث سفت شدن سینه ها و از ماه دوم به بعد باعث افزایش سایز سینه ها می گردد و تا پایان ماه چهارم اکثرا خانم ها شاهد افزایش سایز سینه ها تا 3 کاپ می باشند و البته می توانند مصرف آن را تا 12 ماه برای افزایش سایز بیشتر ادامه دهند.

قابل ذکر است هیچ محصولی توسط وب سایت ما به فروش نمی رسد و صرفا نام برخی از این محصولات ذکر شده است و هیچ اطلاعی نیز درباره نحوه و چگونگی تهیه آن ها نداریم.

حتما بخوانید: بهترین آب برای آشامیدن کدام است آب معدنی یا تصفیه شده؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

در این روش مقداری چربی از برخی اندام های بدن مانند باسن برداشته و در سینه ها تزریق می شود، در پزشکی انتقال و تزریق چربی به سایر اندام ها از جمله صورت سابقه طولانی دارد اما طی سال های گذشته تزریق آن به منظور بزرگ کردن سینه ها نیز انجام می شود. اما با توجه به عدم کسب نتیجه مطلوب این روش طرفداران زیادی ندارد. برخی از معایب این روش عبارتند از:

1. امکان تزریق مقدار محدودی چربی به سینه ها وجود دارد از اینرو افزایش حجم قابل توجهی بعد از تزریق چربی مشاهده نمی شود.

2. از آنجا که عامل افزایش حجم سینه ها در این روش چربی است، معمولا سینه ها از سفتی و فرم مناسبی برخوردار نخواهند شد. این مشکل بویژه برای خانم هایی که دارای سینه های نرمی می باشند بیشتر به چشم می خورد.

3. چربی های تزریق شده ممکن است بعد از مدتی تحلیل روند.

4. ممکن است سینه ها موج دار شوند و پوست در این قسمت مجعد گردد.

5. امکان عفونت و تشکیل کیست نیز وجود دارد.

ظاهرا در تزریق چربی در لب، گونه ها و سایر قسمت های صورت نتیجه مناسبی بدست می آید اما به منظور بزرگ کردن سینه ها روش مناسبی نمی باشد.

ژل و کرم های بزرگ کننده سینه

این کرم ها بی ضررند اما تاثیر قابل توجهی نیز در بزرگ شدن سینه ها ندارند و معمولا گران قیمت و بی اثرند.

ورزش های مخصوص سینه و دستگاه های ماساژور

ورزش های مخصوص سینه و دستگاه های ماساژور هر دو باعث افزایش خون رسانی به بافت سینه ها و کمی سفت شدن و افزایش جزئی حجم آن ها می گردند، اما این میزان قابل توجه و محسوس نمی باشد و اگر برای مدتی انجام آن ها را کنار بگذارید احتمالا سایز سینه ها به حالت اولیه بر می گردد. از اینرو استفاده از این دو روش نیز توصیه نمی شود.