غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

آیا به میزان کافی فسفر مصرف می کنید؟

phosphorus

بعد از کلسیم فسفر دومین ماده معدنی فراوان در بدن انسان است. بیش از 85 درصد از فسفر در استخوان ها و دندان ها و مابقی آن در عضلات و سایر بافت های بدن قرار دارد. فسفر در کنار کلسیم و سایر مواد معدنی ساختار محکم استخوان ها و دندان ها را تشکیل می دهند.

عملکرد فسفر در بدن انسان:

استخوان ها و دندان ها: فسفر با کلسیم ترکیب شده و ماده ای جدید به نام کلسیم فسفات پدید می آید، کلسیم فسفات ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان ها و دندان ها می باشد.

حتما بخوانید: چگونه از ابتلا به کبد چرب مطلع شویم علائم آن چیست؟

برای داشتن استخوان ها و دندان های سالم مصرف مقدار کافی از فسفر و کلسیم توسط زنان باردار و شیرده و همچنین در دوران کودکی و بلوغ الزامی است، در این دوره ها قالب اصلی و توده استخوان ها شکل می گیرند، بدیهی است اگر فردی میزان کافی از عناصر فسفر و کلسیم را در دوره های ذکر شده از طریق تغذیه خود و مادر دریافت نکند دارای استخوان بندی ضعیفی خواهد بود و شانس ابتلا به بیماری هایی از قبیل پوکی استخوان با بالا رفتن سن وی افزایش می یابد.

ساختار سلول ها: فسفر با چربی ها و بویژه دی گلیسیرید ترکیب شده و انواع مختلفی از فسفولیپید ها بوجود می آیند، در سراسر بدن فسفولیپیدها ساختار اصلی غشای سلولی می باشند. همچنین فسفولیپیدها در فعالیت و سلامت مغز نقش مهمی ایفا می کنند.

حتما بخوانید: علت نفخ و رفلاکس معده، یبوست و سایر اختلالات گوارشی چیست؟!

سایر عملکردهای فسفر در بدن:

فسفر کمک به تولید و ذخیره انرژی و ای تی پی(ATP) می نماید و به عنوان جزئی از دی ان ای(DNA) نقش مهمی در ذخیره اطلاعات ژنتیکی ایفا می کند. همچنین فسفر باعث فعال شدن برخی از هورمون ها و آنزیم ها شده که نقش مهمی در متابولیزم مواد غذایی و تبدیل آن ها به انرژی برعهده دارند.

از دیگر نقش های فسفر می توان کمک به انتقال اکسیژن به بافت های بدن و حفظ تعادل اسید و باز در جریان خون اشاره کرد.

حتما بخوانید: آنچه مردان باید درباره غده پروستات و بیماری های آن بدانند

نیاز روزانه بدن به فسفر

افراد بزرگسال(19 سال به بالا) در حدود 700 میلیگرم فسفر و کودکان و نوجوانان بین 9 الی 18 سال به 250 میلیگرم فسفر در روز نیاز دارند.

منابع غذایی فسفر:

پروتئین های حیوانی مانند مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، گوشت گوساله، گاو، تخم مرغ از منابع عالی فسفر می باشند. از سایر منابع غذایی می توان به مغزها، دانه ها، غلات، لبنیات به ویژه پنیر و شیر اشاره کرد.

کمبود فسفر:

از آنجا که فسفر به وفور در مواد غذایی یافت می شود کمبود آن به ندرت رخ می دهد.

حتما بخوانید: هر آنچه که باید درباره دیابت یا مرض قند بدانید!

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای محمد م 49 سالهبعد از 5 ماه درمان

مدتی بود که بر اثر مشکلات پی در پی و استرس های فراوان موهایم شروع به ریزش کرد اوضاع روحیم خیلی بهم ریخته بود، خانواده ام دلداریم میدادند که وقتی از استرس هایت کاسته بشه همه چیز درست میشه، شکر خدا اوضاعم بهتر شد و استرس هایم برطرف گردید. تنها جای موهای ریخته شده آزارم میداد که بعد از چند ماه درمان زیر نظر دکتر نصیرزاده شکر خدا مشکلم حل شد و نتیجه نسبتا خوبی گرفتم.

Testimonialsآقای مهرداد 35 سالهبعد از 5 ماه درمان

به شنا زیاد علاقه دارم و سالهاست که شنا میکنم تدریجا موهایم شروع به ریزش کرد به چند پزشک متخصص مراجعه کردم همه معتقد بودند که به خاطر اثرات کلر استخره، مدتی استخر رفتن را کنار گذاشتم و از داروهای ضد ریزش مو استفاده کردم اما ریزش موهایم ادامه داشت، به طور اتفاقی با دکتر نصیرزاده آشنا شدم، پس از مراجعه و بررسیهایی که روی موهایم انجام شد در یک دوره کوتاه موهایم بحالت اول برگشته و برنامه استخر رفتنم هم ادامه دارد.

Testimonialsآقای حسین 28 سالهبعد از 11 ماه درمان

از وقتی یادم میاد شوره سر داشتم، در سال های اخیر ریزش مو هم به اضافه شد و قسمت جلوی سرم تقریبا خالی از مو شده بود، شاید طرز فکر من اینطوری باشه ولی به نظرم بخش مهمی از زیبایی چهره به مو ها بستگی داره، بعد از انجام درمان، شوره سر و ریزش موهایم بطور کلی از بین رفت، موهای قسمت جلوی سرم هم مجددا رشد کردند.

Testimonialsآقای وحید ل 44 سالهبعد از 6 ماه درمان

نزدیک یکسال بود از داروخانه نزدیک محل کارم انواع و اقسام محلول های ضد ریزش مو را با صرف هزینه هنگفت برای ریزش شدید موهام می گرفتم، هر دفعه مسئول داروخانه محصول جدیدی را که گران هم بود پیشنهاد میکرد، اما نتیجه زیادی نمی گرفتم و تقریبا داشتم با خودم کنار می آمدم که راهی برای جلوگیری از طاس شدنم وجود ندارد، تا با دکتر نصیرزاده آشنا و درمان را شروع کردم، شش ماه از آغاز درمانم میگذرد و احساس میکنم سالها جوان شده ام.