غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

آیا روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان وجود دارد؟

افزایش سایز آلت

بسیاری از مردان بر این تصورند که اندازه آلت تناسلی آن ها کوچکتر از حد طبیعی و معمول است و این مسئله موجب نگرانی و واداشتن آن ها به جستجو برای راهی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی خود می کند. اما در اکثر موارد مشکلی در اندازه آلت تناسلی آن ها وجود ندارد و صرفا این یک تصور اشتباه در ذهن آنان است.

در این مقاله پاسخ علمی به سوالاتی از قبیل: میانگین اندازه آلت تناسلی مردان چقدر است؟ آیا روشی برای بزرگ کردن آلت تناسلی و افزایش سایز آلت تناسلی وجود دارد؟ را می دهیم.

اندازه متوسط آلت تناسلی مردان چقدر است؟

طبق تحقیقی که دانشمندان کینگز کالج لندن با کمک سازمان بهداشت و درمان انگلستان بروی پانزده هزار مرد انجام داده اند طول متوسط(میانگین) آلت تناسلی مردان قبل از نعوظ در حدود 9 سانتی متر و بعد از نعوظ حدود 13 سانتی متر است، که البته اندازه آلت تناسلی بعد از نعوظ برای مردان مهم است. داوطلبین شرکت کننده در این تحقیق بین سنین 17 تا 91 سال و از سراسر دنیا از جمله آمریکا، اروپا، آفریقا، خاورمیانه و حتی ایران بوده اند.

حتما بخوانید: علت انزال زودرس چیست و آیا درمانی برای زود انزالی وجود دارد؟

اما چرا بعضی از مردان تصور می کنند که اندازه آلت تناسلی آن ها کوچک تر از حد طبیعی است؟

بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولات جنسی با تبلیغات خود در مجلات، اینترنت و سایر رسانه ها سعی بر این دارند به مردان القا کنند که اندازه آلت تناسلی آن ها کوچک است و مردان را به خرید محصولات خود که برای بزرگ کردن آلت تناسلی تولید شده اند ترغیب می کنند. در مقالاتی که توسط آن ها منتشر می شود میانگین اندازه آلت تناسلی مردان را بیشتر از آن چه که در واقعیت است ذکر و این ذهنیت را در مردان ایجاد می کنند که آلت تناسلی آن ها از حد طبیعی کوچک تر بوده و شریک جنسیشان احتمالا از رابطه فیزیکی با آن ها لذت کافی را نمی برد و سبب ایجاد حس عدم اعتماد به نفس در خواننده این مقالات می شوند و در ادامه خرید محصولات خود را به عنوان چاره کار معرفی می کنند. از آنجا که قیمت این محصولات که برای بزرگ کردن آلت تناسلی در قالب کرم، ژل و دستگاه های مختلف تولید شده اند خیلی گران نیست بسیاری از مردان برای امتحان هم که شده آن ها را خریداری می کنند.

حتما بخوانید: با نحوه، میزان مصرف و عوارض قرص ویاگرا (Viagra) آشنا شوید!

آیا این محصولات واقعا اثر بخش می باشند؟

هیچ مدرک علمی دلیل بر اثر بخش بودن این محصولات وجود ندارد همچنین ممکن است استفاده از بعضی از آن ها همراه با عوارض جانبی باشد و بی خطر بودن استفاده از آن ها نیز اثبات نشده و تحقیقات کافی در این زمینه صورت نگرفته است.

آیا روشی علمی و بی خطر برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد؟

تنها روش تایید شده برای افزایش سایز آلت تناسلی عمل جراحی است، که آن هم خطراتی را به دنبال دارد و ممکن است بعد از عمل جراحی شخص بخشی از قابلیت نعوظ آلت تناسلی خود را از دست بدهد و آلت وی کاملا سفت و بر انگیخته نشود.

نکته مهم و جالبی درباره اندازه آلت تناسلی مردان در حالت بر انگیختگی وجود دارد که در زیر برای شما توضیح می دهم:

بسیاری از مردان آلت تناسلیشان 100% نعوظ نمی کند حتی آن هایی که مشکلی در روابط جنسی خود ندارند و آلتشان حین روابط کاملا برانگیخته و سفت می شود. معمولا اکثر مردان تا 80% از ظرفیت واقعی خود، نعوظ را تجربه می کنند. برای درک بهتر این مطلب مثالی می زنم: اگر شخصی که مشکلی در نعوظ ندارد یک عدد قرص تقویت کننده نعوظ مانند ویاگرا و یا سیالیس استفاده کند از آنجا که خون بیشتری وارد عروق آلت تناسلی او می شود احتمالا تا 20 درصد آلت خود را بزرگتر از حالت نعوظ بدون مصرف این قرص ها خواهد دید. در حقیقت این رشد و یا بزرگ شدن آلت نیست بلکه نعوظ 100% آلت تناسلی است.

حتما بخوانید: چگونه چاق شویم و وزن خود را افزایش دهیم؟

چه عواملی باعث می شوند که مردان نتوانند به نعوظ 100% آلت تناسلی خود دست یابند؟

برای درک بهتر این مطلب ابتدا اجازه دهید چگونگی فعالیت سیستم جنسی در مردان را بررسی کنیم:

سیستم جنسی در مردان شامل بخش های مختلفی از قبیل بیضه ها که محل تولید اسپرم و بخشی از هورمون تستوسترون می باشند، آلت، پروستات و چند قسمت دیگر است، غدد فوق کلیوی که بروی هر کلیه قرار گرفته اند نیز مقداری هورمون تستوسترون تولید می کنند.

هورمون تستوسترون که توسط بیضه ها و غدد فوق کلیوی تولید می شود عامل ایجاد تمایلات جنسی در مردان و آنچه که باعث تفاوت بین زنان و مردان است می باشد. قدرت عضلات بیشتر، موهای بدن، صدای بم مردان نسبت به زنان و غیره همه تاثیر این هورمون بر بدن مردان از بدو تولد تا بزرگسالی است. غدد فوق کلیوی با همکاری کلیه ها مسئول تنظیم فشار خون می باشند و در حین روابط جنسی با پمپ بیشتر خون در آلت مردان سبب نعوظ آن می گردند.

کاهش میزان تولید هورمون تستوسترون توسط بیضه ها و غدد فوق کلیوی سبب کم شدن تمایلات جنسی در مردان می گردد. همچنین وقتی غدد فوق کلیوی کم کار شوند در روابط جنسی دستوری از طرف این غدد به کلیه ها جهت افزایش فشار خون صادر نمی شود و خون با شدت کافی وارد عروق آلت تناسلی مردان نمی گردد و مشکلاتی از قبیل عدم نعوظ، نعوظ ناکامل و یا عدم توانایی در حفظ نعوظ پدید می آیند. معمولا افرادی که به کم کاری غدد فوق کلیوی مبتلا می باشند علاوه بر مشکلات جنسی سایر عوارض مربوط به این بیماری را از قبیل خستگی زودرس، بی حوصلگی، ضعف بدنی و غیره را نیز تجربه می کنند.

حتما بخوانید: اثر مثبت قرص های امگا 3 بر سیستم تناسلی چیست؟

امروزه به دلایلی از قبیل استرس و فشارهای زندگی، کم خوابی، تغذیه ناصحیح، آلودگی محیط زیست، کاهش کیفیت مواد غذایی، کمبود بعضی از مواد معدنی و ویتامین ها و یا ازدیاد برخی از مواد معدنی و فلزات سمی در بدن اکثر افراد مشاهده می شود و همین امر باعث می گردد بیشتر افراد به درجات مختلف از خفیف تا شدید به ضعف(کم کاری) غدد فوق کلیوی مبتلا باشند.

وقتی غدد فوق کلیوی حتی کمی ضعیف شوند آلت تناسلی فرد 100% نعوظ نمی کند، گرچه وقتی 80% نعوظ گردد، کاملا سفت و برانگیخته است و شخص می تواند یک رابطه جنسی را بدون مشکل تجربه کند. به زبان ساده تر اگر غدد فوق کلیوی شخصی کمی کم کار شوند حداکثر میزان خون ممکن وارد عروق آلت تناسلی او نمی شود و آلت وی به حداکثر اندازه خود هنگام نعوظ نمی رسد.

و سوال مهم این است که آیا می شود کاری انجام داد که فرد به حداکثر ظرفیت نعوظ دست یابد؟

بله می توان، با تقویت غدد فوق کلیوی میزان ترشح هورمون تستوسترون به طور طبیعی در بدن افزایش می یابد که موجب افزایش انرژی بدن، قدرت عضلات، میل جنسی و میزان اسپرم می گردد، همچنین با تقویت فعالیت غدد فوق کلیوی خون رسانی به عروق آلت تناسلی افزایش می یابد که سبب دست یابی به نعوظ 100% می گردد و در این حالت مردان احتمالا بین 10 الی 20 درصد(تقریبا معادل 1.5 الی 5 سانتیمتر) افزایش حجم را در آلت خود هنگام نعوظ نسبت به گذشته مشاهده می کنند و همان طور که گفته شد این رشد و یا بزرگ شدن آلت تناسلی نیست بلکه رسیدن به حداکثر حالت نعوظ است.

حتما بخوانید: تحقیق پشت تحقیق از فواید ویتامین D پرده بر می دارند

چگونه می توان غدد فوق کلیوی را تقویت نمود؟

غدد فوق کلیوی برای فعالیت صحیح و تولید کافی هورمون های مربوطه از قبیل تستوسترون، دهیدرواپی اندروسترون(DHEA) و سایر هورمون ها به بعضی از مواد معدنی از قبیل مس، روی، منگنز، منیزیم و ویتامین های ث، آ، د، ای، ب6، ب5، ب12 احتیاج دارند، با تنظیم میزان و توازن عناصر مس، روی و منگنز و همچنین توازن الکترولیت های کلسیم، پتاسیم، سدیم و منیزیم در بدن و در عین حال استفاده از دوز مناسب از ویتامین ها و گیاهان دارویی که سبب تقویت فعالیت غدد فوق کلیوی می شوند از قبیل تریبولوس(Tribulus)، جینسنگ(Ginseng)، جینگو بیلوبا(Ginkgo biloba)، ساپالمتو(Saw Palmetto)، ماکارو(Maca)، ال آرژنین و غیره می توان بطور طبیعی فعالیت این غدد را افزایش و تنظیم نمود.

قابل ذکر است تجویز هر کدام از مکمل های غذایی و تنظیم برنامه درمانی حتما باید توسط پزشک متخصص و با توجه به نتیجه آزمایشات خون انجام شود.

حتما بخوانید: روش صحیح استفاده از کرم و اسپری‌های تاخیری مردان چیست؟

آیا تقویت غدد فوق کلیوی دارای عوارض جانبی است؟

خیر، نه تنها دارای عوارض جانبی نمی باشد بلکه سبب افزایش سلامت عمومی بدن نیز می گردد غدد فوق کلیوی یکی از مهمترین غدد بدن می باشند که وظایف مهمی از قبیل: مقابله با استرس، تولید انرژی، تنظیم قوای جنسی، تنظیم سوخت و ساز بدن و ده وظیفه دیگر ایفا می کنند.

با تنظیم میزان و توازن مواد معدنی و ویتامین ها در بدن و استفاده از گیاهان دارویی فعالیت این غدد تنظیم و سبب افزایش انرژی و توان عضلات، کنترل بهتر استرس و در عین حال رسیدن به حداکثر ظرفیت نعوظ می شود و این تنها راه موثر، مفید و بدون عوارض است.

حتما بخوانید: هر آنچه باید درباره واکسن آنفولانزا بدانید! چه کسانی باید و چه کسانی نباید بزنند