غذای ما بهترین دارو استFOOD IS MEDICINE

با کیوتن(Q10) عضلات قلب خود را تقویت کنید

کیوتن

کیوتن(Q10) که نام دیگر آن کوکیوتن (COQ10) است یک آنتی اکسیدان طبیعی بوده که در بدن انسان ساخته می شود. کیوتن در بسیاری از مواد غذایی و همچنین بصورت مکمل غذایی نیز یافت می شود.

آنتی اکسیدان ها موادی می باشند که به بدن در مقابله با اثرات مخرب رادیکال های آزاد کمک می کنند، ویتامین E، ویتامین C و کیوتن از جمله مواد آنتی اکسیدان می باشند.

رادیکال های آزاد و یا همان اتم های آزاد اکسیژن زمانی تولید می شوند که بدن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید، آلودگی هوا، مواد شیمیایی، دود سیگار، استرس قرار می گیرد. همچنین زمانی که بدن به واسطه واکنش های بیوشیمیایی مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کند و یا هنگام ورزش و یا هر فعلی که منجر به تولید و مصرف انرژی شود مقداری رادیکال آزاد تولید می گردد.

رادیکال های آزاد سبب التهاب بافت ها، آسیب به غشای سلولی بویژه به مولکول های دی ان ای(DNA) و ار ان ای(RNA) و عاملی برای پیری، تخریب بدن و حتی بروز سرطان می باشند.

حتما بخوانید: سنبل الطیب یک گیاه دارویی موثر برای رفع بی خوابی و اضطراب

کیوتن و قلب:

کیوتن به سلامت قلب از طرق مختلف کمک می کند.

به عنوان یک آنتی اکسیدان از اکسید شدن کلسترول بد(LDL) وتبدیل آن به ماده چسبنده که باعث افزایش خطر گرفتگی رگ های قلب می شود جلوگیری می کند.

کیوتن باعث تقویت عضلات قلب می گردد و همچنین کمک به حفظ سلامت رگها و خاصیت ارتجاعی آن ها می کند.

کیوتن همچنین باعث کاهش فشار خون و از طرق ذکر شده باعث افزایش سلامت قلب می شود.

حتما بخوانید: با خواص بی نظیر و دارویی گل گاو زبان آشنا شوید!

تولید انرژی:

یکی دیگر از نقش های مهم کیوتن کمک به تولید ای تی پی(ATP Adenosine Triphosphate) است، ای تی پی مولکولی است که انرژی آزاد شده از مواد غذایی را در خود ذخیره می کند تا در هنگام نیاز آنرا در اختیار سلول های بدن قرار دهد. ای تی پی نقش مهمی در چرخه تولید انرژی ایفا می کند.

کاهش علائم بیماری های التهابی با کیوتن:

بعضی از پزشکان و محققین بر این باورند کیوتن همراه با سایر مواد مغذی از قبیل ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 کمک به کاهش التهاب در بدن می کنند و مصرف دوز استاندارد از مکمل های کیوتن در افراد مبتلا به بیماری ام اس و پارکینسون می تواند از علائم این بیماری ها بکاهد.

حتما بخوانید: با گیاه خارمریم کبد خود را بازسازی کنید!

سایر فواید احتمالی مکمل های کیوتن:

کمک به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به این بیماری

تقویت سیستم ایمنی بدن

کاهش روند و سرعت پیری و زول عقل

افزایش حجم اسپرم در مردان

کمک به تولید کلاژن و افزایش طراوت و شادابی پوست

کمک به متابولیزم گلوکز در افراد مبتلا به دیابت

منابع غذایی کیوتن:

متاسفانه منابع غذایی حاوی کیوتن محدود بوده و همچنین مقدار کمی از کیوتن در بعضی مواد غذایی یافت می شود.

در انواع گوشت بویژه ماهی، تخم مرغ، بادام زمینی، پرتقال، توت فرنگی، بروکلی مقداری کیوتن وجود دارد.

حتما بخوانید: آیا می دانستید سونا درمانی یکی از بهترین روش ها برای سم زدایی بدن است؟

مکمل های غذایی کیوتن:

مکمل های کیوتن در دوزهای مختلف موجود می باشند.

مقدار توصیه شده برای بیماری های مختلف از قرار زیر است:

سلامت عمومی 30 الی 100 میلیگرم در روز

ورزشکاران 90 الی 160 میلیگرم در روز

بیماران قلبی 50 الی 200 میلیگرم در روز

بیماری پارکینسون 200 الی 400 میلیگرم در روز

همواره قبل از مصرف مکمل های غذایی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخل عمل کیوتن با داورها:

داروهایی که برای درمان سرطان استفاده می شوند(شیمی درمانی): از آنجا که کیوتن یک آنتی اکسیدان است باعث کاهش اثر برخی داورهای درمان کننده سرطان که با نام داروهای شیمی درمانی شناخته می شوند می گردد.

داروهای کاهنده فشار خون: کیوتن سبب افت فشار خون می شود از اینرو نباید همزمان با داروهای کاهنده فشار خون مصرف گردد.

داروهای رقیق کننده خون: کیوتن باعث افزایش سرعت انعقاد خون می گردد و با این مکانیزم از اثر داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، پلاویکس، وارفارین و غیره می کاهد، همچنین اشخاصی که دچار غلظت خون و یا ازدیاد پلاکت می باشند نباید از مکمل های کیوتن استفاده کنند.

نتایج درمان
Testimonials

Testimonialsآقای محمد م 49 سالهبعد از 5 ماه درمان

مدتی بود که بر اثر مشکلات پی در پی و استرس های فراوان موهایم شروع به ریزش کرد اوضاع روحیم خیلی بهم ریخته بود، خانواده ام دلداریم میدادند که وقتی از استرس هایت کاسته بشه همه چیز درست میشه، شکر خدا اوضاعم بهتر شد و استرس هایم برطرف گردید. تنها جای موهای ریخته شده آزارم میداد که بعد از چند ماه درمان زیر نظر دکتر نصیرزاده شکر خدا مشکلم حل شد و نتیجه نسبتا خوبی گرفتم.

Testimonialsآقای مهرداد 35 سالهبعد از 5 ماه درمان

به شنا زیاد علاقه دارم و سالهاست که شنا میکنم تدریجا موهایم شروع به ریزش کرد به چند پزشک متخصص مراجعه کردم همه معتقد بودند که به خاطر اثرات کلر استخره، مدتی استخر رفتن را کنار گذاشتم و از داروهای ضد ریزش مو استفاده کردم اما ریزش موهایم ادامه داشت، به طور اتفاقی با دکتر نصیرزاده آشنا شدم، پس از مراجعه و بررسیهایی که روی موهایم انجام شد در یک دوره کوتاه موهایم بحالت اول برگشته و برنامه استخر رفتنم هم ادامه دارد.

Testimonialsآقای حسین 28 سالهبعد از 11 ماه درمان

از وقتی یادم میاد شوره سر داشتم، در سال های اخیر ریزش مو هم به اضافه شد و قسمت جلوی سرم تقریبا خالی از مو شده بود، شاید طرز فکر من اینطوری باشه ولی به نظرم بخش مهمی از زیبایی چهره به مو ها بستگی داره، بعد از انجام درمان، شوره سر و ریزش موهایم بطور کلی از بین رفت، موهای قسمت جلوی سرم هم مجددا رشد کردند.

Testimonialsآقای وحید ل 44 سالهبعد از 6 ماه درمان

نزدیک یکسال بود از داروخانه نزدیک محل کارم انواع و اقسام محلول های ضد ریزش مو را با صرف هزینه هنگفت برای ریزش شدید موهام می گرفتم، هر دفعه مسئول داروخانه محصول جدیدی را که گران هم بود پیشنهاد میکرد، اما نتیجه زیادی نمی گرفتم و تقریبا داشتم با خودم کنار می آمدم که راهی برای جلوگیری از طاس شدنم وجود ندارد، تا با دکتر نصیرزاده آشنا و درمان را شروع کردم، شش ماه از آغاز درمانم میگذرد و احساس میکنم سالها جوان شده ام.